Yüz Yogası Nedir? Faydaları Nelerdir?

Her kadının hayali kırışıklıklardan uzak, yıllara rağmen hala genç duran bir cilde sahip olmak. Birçok kadın bazen genetik olarak çok erken yaşta kazayaklarına sahip olurken bazen de genetik şans faktöründen dolayı tek bir kırışıklığa sahip olmayabiliyor. Genetik olmayan ama belirgin, güzel görünümlü elmacık kemiklerine ve mükemmel görünümlü yüz hatlarına sahip kadınların sırrının yüz yogasına dayalı olduğunu biliyor muydunuz?

Yüz Yogası Nedir?

yüz yogasıYüz yogası, uzun yıllar boyunca gelişerek bugünlere gelen ve doğru yapıldığında, gerçek anlamda yüzünüzü gergin tutan bir yüz sporu. Halk arasında bilinen tabiriyle, botoxun doğal haline kavuşabilmek için yapılan yüz hareketleri. Üstelik ağrısız, sızısız ve hatta masrafsız bir çözüm yöntemi olması sebebiyle birçok insan tarafından sevilerek yapılmakta. Yüz yogasının temel amacı yüz altı kaslarını güçlendirmek. Bu yüz altı kasları güçlendiği ve şiştiği zaman tıpkı vücut kaslarımız gibi cildimiz gerginleşir ve yüzümüzde var olan kırışıklıklar yok olmasa bile bu kırışıklıkların derinleşmesini ya da yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Yüz yogası sadece görünüşte güzel görünmek için yapılan bir çalışma da değildir. Aynı yoganın bedeni şekillendirip sıkılaştırması gibi yüz yogası da yüzü rahatlatan, güzelleştiren bir egzersiz tekniğidir.

Yüz yogasının Faydaları Nelerdir?

  • Düzenli yüz yogası egzersizlerini yapan kişiler hiçbir operasyona gerek kalmadan kırışıklıkları önceden engelleyebilir ve erteleyebilir.
  • Cildin yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmak ile kalmaz, daha sağlıklı bir cilde kavuşmayı da sağlar.
  • Yüzünüzdeki kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçer. yüz yogası faydaları

Yüz yogası, henüz Türkiye’de yaygın bir uygulama değil. Yüz yogası nedir sorusunun cevabını henüz bilmeyen bir çok insan bulunuyor. Bu yüzden evde kendi başınıza kolaylıkla yapabileceğiniz hareketler ile yüz yogası egzersizlerini yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eğer iyi bir sonuç almak istiyorsanız sabırlı olmanız ve yüz yogasını da düzenli olarak yapmanız.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir