Yoga ile Zayıfla!

Hint felsefesinde önemli bir yere sahip olan, son zamanlarda ülkemizde ve dünyada kadın erkek herkes tarafından zihinsel ve bedensel olarak rahatlamak, mutluluğu keşfetmek için uygulanan bir meditasyon yöntemi olan yoga; aynı zamanda bir zayıflama yöntemi olarak da tercih ediliyor.

Ancak yoga yaparak, tam anlamıyla zayıflayabilmek için belirli yoga tekniklerini düzenli olarak uygulamak ve yogayla birlikte beslenme şeklini de değiştirmek gerekiyor. Yoga uzmanları tarafından tavsiye edilen diyet listesine ve egzersizlere de sadık kaldığınız takdirde kısa süre içerisinde sizler de fazlalık yağ ve kilolarınızdan kurtulabilir, yoga yapmanın zayıflatıcı etkisinden de yararlanabilirsiniz.

yoga zayıflatır mıYoga zayıflatır mı? Hangi yoga ile kilo vermek mümkün?

  • Yoga çeşitleri içerisinde kısa süre içerisinde zayıflamaya yardımcı olan yoga çeşidi; hot yoga bir diğer adıyla da bikram yoga. ( Hot yoga hakkında bilgi almak için; Hot Yoga Nedir? Nasıl Yapılır? yazımızı inceleyebilirsiniz. )
  • Vücudu toksinlerden arındıran Hot Yoga; Seranay Sarıkaya’nın 6 kilo vermesinin de nedeni.
  • 1-1.5 saatlik bir süre içerisinde 26 farklı tekniğin uygulandığı Bikram yoga; diğer yogalardan farklı olarak sıcak ve kapalı bir ortamda gerçekleştiriliyor.
  • Oldukça zorlayıcı hareketleri barındıran Hot Yoga’nın kesinlikle herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan, sağlıklı kişilerce denenmesi gerekmekte.

yoga zayıflatır mı

 

Uzmanlara göre yoga, sadece bir zayıflama yöntemi ile değerlendirilmemesi gereken bir öğreti. Yoga ile asıl amaçlanan şeyin fit kalmak olduğunu söyleyen uzmanlara göre; yoga kişinin vücudunu sıkılaştırıyor hatta bir beden incelmesine de aracılık ediyor. Ancak yine de bu konuda kesinlikle bir uzmanla görüşmekte ve onun direktifleri doğrultusunda hareket etmekte fayda var!

Yoga zayıflatır mı? sorusunun cevabını öğrendiğinize göre en kısa sürede bu huzur verici meditasyon yöntemi ile tanışmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir