Yoga İle Spor Arasındaki Farklar

Şimdilerde kadın erkek herkesin araştırdığı konuların başında yoga geliyor. Beden ve ruhun bütünleşmesi anlamına gelen yoganın faydaları ise saymakla bitmez. Bir çoğunuz yoganın da bir spor türü olduğunu düşünseniz de gerçekte bu durum oldukça farklı.

79e209_dcf74bae01234399880e14a6f604898aOrijinal yoga sistemi incelendiği zaman bunun da bir açıdan spor olduğu görülse de günümüzdeki anlamı ile bilindik sporlar arasında farklar bulunmaktadır.
Orijinal yoga sisteminde kullanılacak teknikler vücudun çalıştırılacağı alanlarına göre farklılıklar göstermektedir. Şimdilerde yapılan araştırmalar sonrasında da görebileceğiniz gibi yaklaşık olarak 8 milyon 400 bin farklı duruş tekniği bulunuyor. Yani bu teknikler aslında herkesin bildiği fizik kültür hareketlerini de içerisinde barındırıyor.

Hareketler spor ile yoganın bir olduğu gibi bir düşünceyi yansıtsa da aslında sporda hareketler çok hızlı bir şekilde yapılır. Yoganın faydaları arasında ise yalnızca fiziksel hareketleri değil aynı zamanda zihinsel çalışmaları da bünyesinde barındırma yer almaktadır.Elizabeth-Nihiser-Photography_Balanced-Yoga-Studios Yani spor yaptığınız zaman fazla kalorilerinizi yakar, vücudunuzu çalıştırır ve enerjinizi arttırırken yoga yapmaya başladığınız zaman kendinizi zihinsel anlamda da iyi bir hale getirirsiniz. Çünkü spor kişilerin fiziksel anlamda zorlanmasına, dolayısıyla yıpranmanıza neden olabilirken yogada bu durum tam tersidir. İlk başlarda hareketleri yaparken az da olsa zorlansanız da ilerleyen zamanlar ile birlikte hem vücudunuz gerekli olan esnekliğe erişecek hem de zihnen daha öncesinde olmadığı kadar rahat bir hale ulaşacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir