Yoga İle Kilo Verilir mi ?

Yoga bir spor dalı değildir. Yoga, beden seviyesinde yapılan duruşlar yani Astanalar ve bilginin birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkan bir çeşit meditasyondur. Yoga, kişinin içyapısının evren ile birleşmesini sağlayan, kişiye evrensel bir bütünlük hissetmenin yollarını gösteren bir birleşmedir. Zihnindeki düşünceleri pozitif yapmayı başarmak, evren ile bütünleşmek ve bunu yapabilmek için de kişinin kendisini hem fiziksel hem de zihinsel olarak tanımasını sağlayan bu harmoni sistemi, kişinin vücudunu tanımasını ve ona hükmedebilmesini de sağlar.

yoga zayıflatır mı

Yoga sağlıklı yaşamak için yapılabilecek en güzel uygulamalardan birisidir. Yoga yaparken amaç zayıflamak olmamalıdır. Öncelikle yoganın felsefi yanını keşfetmek, insanın birincil olarak kendisine yönelerek kendisini tanımasını sağlamak daha sonra da bu farkındalık sayesinde yaşama olan duruşunu ve yerini bulmasını sağlamak gerekir. Bunları yapabilen bir kişi zaten hayata ve kendisine duyduğu saygı sayesinde bedenine de özen göstermeye başlayacaktır. Ancak, yoga yaparken esas soru hiçbir zaman yoga zayıflatır mı olmamalıdır.

Yoga yaparken akıl, zihin, nefes ve kişinin farkındalığı bir uyum yakalar. Bu uyum sayesinde öz benliğimizi daha çok keşfeder ve içimizde kalan çözemediğimiz sorunları bulup çözeriz. Böylelikle kişi mutluluğun da kendi içinde olduğunu görür ve kendisiyle barışır. Kendisiyle barışık olan insan ise mutlu olur. Yani yoga sadece kilo vermek için yapılan bir uygulama değildir ve kesinlikle kafamızdaki tek soru yoga zayıflatır mı olmamalıdır.

yoga zayıflatır mı1

Yoga zihinsel çalışmaların yanı sıra, beden seviyesinde yapılan duruşlar da içerir demiştik. Günümüzde sadece bu duruşlar önem kazanmaya başlamıştır. Ancak sadece bu bedensel parça yapılırsa yoga eksik kalır. Yapılan bedensel parça ise kişinin daha sağlıklı ve beden dengesine kavuşmuş olmasına yardımcı olur. Bu da kişinin aklındaki yoga zayıflatır mı sorusunun zamanla ortadan kalkmasını sağlar.

Yoganın bedensel çalışmaları nefes egzersizleri ile birleşince vücuda daha fazla oranda oksijen girmesini sağlar. Bu durumda vücuttaki yağ yakımı artar ve vücudun sürekli hareket halinde olması da kasların güçlenmesini sağlar. Vücutta azalan yağ doku ve artan kas dokusu kişinin çok daha sağlıklı olmasına olanak tanır ve aynı zamanda da görünüşünün daha ince, daha genç ve daha fit olmasını sağlar. Yoga birincil olarak kilo verilmesini sağlamasa da daha güçlü ve ince bir fiziğe sahip olmanızı sağlar.

yoga zayıflatır mı3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir