Ofiste Yapabileceğiniz 3 Kolay Yoga Hareketi

Eğer düzenli yoga yapıyorsanız, iş yerine yaşadığınız sitres ve gerginlikleri azaltmak için ofis ortamında da yoga yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Toplantı öncesi ya da sonrası rahatlamak, günün stresini atmak ve vücut sağlığınızı korumak adına bazı yoga hareketlerini ofis ortamında da kolayca uygulayabilirsiniz. İşte iş yerinde kolayca yapacabileceğiniz yoga hareketleri!

Ofiste Yapabileceğiniz Kolay Yoga Hareketleri

1 . Sandalyede Urdhva Hastasana

  • Sandalyenizde dik bi şekilde oturun. Avuç içlerinizi birbirine bakacak şekilde havaya kaldırarak kollarınızla beraber tavana doğru uzayın. Omuzlarınız omuz başlarınızın aşağısında ve gerisinde olsun. 4 – 5 saniye kadar bu pozisyonda kalın ve kollarınızı indirin. Bu şekilde kollarınızı 3 -4 kez kaldırıp indirin.
  • Yine sandalyenizde dik bir konumda oturarak kollarınızı iki yandan yukarıya kaldırın ve ellerinizi birbirine kenetleyin. Avuç içleriniz tavana bakacak şekilde yukarıya doğru açık ama parmaklar birbirine kenetli olsun. Kollarınız mümkün olduğunca dik olsun ve elleriniz ile tavanı sanki yukarıya doğru itiyormuş gibi baskı yapın. Bu şekilde 3 – 4 nefes alışverişi süresince kalın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi 3 – 4 kez tekrar edin.

2 . Sandalyede Bharadvajasana 

Sağ omzunuzu sandalyenizin kol koyma yerine dayayın. Sol eliniz ile sandalyenizin sırt kısmını tutun. Ardından kalçadan dönerek kendinizi esnetin. Hareket esnasında nefes alıp vermeye devam edin. Bir kaç saniye bu pozisyonda kalıp hareketi diğer tarafınız için de uygulayın.

3 . Sandalyede Oturarak öne doğru eğilme

Sandalyenizde dik bir şekilde oturun. Ellerinizi avuç içleriniz karşıyı gösterek konumda havaya kaldırın ve yavaşça tüm vücudunuz ile birlikte ayaklarınıza doğru öne eğilin. Ayak bileklerinizi kavrayın ve bir kaç saniye bu pozisyonda bekleyin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir