Meditasyonu Hayat Şekliniz Yapın

Zihnini eğitmeye ve sizi gün boyu daha rahat olmaya davet eden meditasyonu yapmakta zorlanıyorsanız belki vereceğimiz ipuçları ile daha kolay hale getirebilirsiniz.

Meditasyonu hayatınıza katabileceğiniz yollar

1 . Doğanın Gücünü Kullanın

evde-meditasyon

Doğa her şeyin ilacıdır. Meditasyonunuzu doğada sakin ve kendiniz ile baş başa kalabildiğiniz bir anda yaparak doğa ile bütünleşmeyi sağlamak size bambaşka bir deneyim yaşatacaktır. Doğanın sakin ritmlerine ayak uydururarak, nefesinize ve zihninize daha güçlü konsantre olabilir ve meditasyon şevkini daha kolay yakalayabilirsiniz.

Gün içerisinde çıkacağınız küçük yürüyüşlerde ya da doğada kendiniz ile baş başa kaldığınız her an meditasyonu hayatınıza alabilirsiniz.

2 . Zamanınızı Öldürmeyin

evde-meditasyon

Bir yere gideceksiniz ama erkenden hazırlandınız ve daha 30 dakikanız var, ya da arkadaşınızla buluşacaksınız ama o geç kaldı ve evde hala onu bekliyorsunuz. Vaktinizi boşa öldürmeyin ve o küçük zaman diliminizi meditasyona ayırın. Hem bu süre içerisinde kendinizi ve zihninizi rahatlatmış olacak hem de vaktinizi boşa geçirmemiş olacaksınız.

3 .  Trafik Artık Sinir Bozucu Olmaktan Çıkabilir

evde-meditasyonYoğun ve stresli bir günün ardından bir de trafiğe mi takıldınız. Çevrenizde de pek olumlu sürücüler bulunmadığı kesin. Ama siz bu anı bir artıya çevirerek keyifli ve rahatlatıcı bir yolculuğa dönüştürebilirsiniz. Kendinize hazırlayacağınız bir meditasyon müzikleri listesi ya da chillout listesi ile trafikte mantra meditasyonunun tadınız çıkarabilirsiniz.

( Meditasyon müziği seçenekleri için : Stresli Bir Günün Ardından İlaç Gibi Gelecek 5 Meditasyon Müziği )

4 . Yoga Yapın

Yoga sonrası sizi inanılmaz huzurlu bir meditasyon sürecine sokabilir. Gevşemiş ve rahatlamış bir beden, her şeyden arınmış bir zihin ve sonrasında harika bir meditasyon sizi huzura ulaştırmaya yetecektir. Yoga egzersizlerinizin sonlarını mutlaka meditasyon ile tamamlayarak anı daha güçlü yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir