Her Yerde Yapabileceğin 5 Yoga Hareketi

Evde, sokakta, tatilde, iş yerinde.. Canın nerede istiyorsa dilediğin zaman yapabileceğin yoga hareketlerini günlük yaşantına uydurabilmek istemez misin? Bu yoga hareketlerinin temel özelliği hemen her yerde yapılabilir kolaylıkta olması.

Her Yerde Yapabileceğiniz Yoga Hareketleri

1. Tadasana

Ayakta düz bir şekilde durun. Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Ağırlığınızı her iki ayak arasında eşit olarak dağıtın. Çekirdeğinizi sıkıştırın ve kollarınızı avuçlar öne bakacak şekilde yanlara doğru açın. Gözlerini kapat ve derin bir nefes alarak pozun içerisinde birkaç dakika kalın.

2. Crescent Lunge

Harekete Tadasana ile başlayın. Ardından sağ ayağınız ile büyük bir adım atın. Sol dizinizi 90 derecelik bir açıyla ter yöne bükün, diziniz ile ayak bileğiniz aynı hizada olsun. Sağ bacağınızı mümkün olduğunca düzleştirin. Omurganızı desteklemek için çekirdeğinize odaklanın. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde kollarını havaya kaldırın. Derin bir nefes alın ve birkaç dakika bu pozun içerisinde kalın.

3. Tree Pose

Harekete Tadasana ile başlayın. Sol ayağınızı sal bacağınızın içine getirin ( dizinize değil, diz altına ) Aşırı baskı uygulamayın. Dizinizi doğrudan kalçadan açın ve görseldeki konuma getirin. Dengenizi sağlayarak iki elinizi kalp önünde birleştirin. Eğer dengenizi koruyabiliyorsanız kollarınızı havaya kaldırarak da birleştirebilirsiniz. Derin bir nefes alın ve birkaç dakika bu pozun içerisinde kalın.

4. Eagle Arms

Harekete Tadasana ile başlayın. Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olsun. Kollarınız T biçiminde olacak şekilde yanlara doğru açın. Ardından öne doğru getirerek kendinize sarılır gibi sağ kolunuzu solun altından getirin ve dirsekleri hafifçe bükerek kollarınızı gökyüzüne doğru kaldırın. Avuç içlerinizi birleştirin. Kollarınız tamamen birbirine dolanmış olsun. Omuzlarınızı rahat bırakın. Derin bir nefes alın ve birkaç dakika bu pozun içerisinde kalın.

5. Warrior II

Harekete matınızın üstünde düz ve dik bir pozisyonda ayakta durarak başlayın. Kollarınız iki yanda düz bir şekilde olsun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sağ ayağınızı dışa olacak şekilde 90 derece döndürün.Kollarınızı iki yana omuz hizasına gelecek şekilde havaya kaldırın. Avuç içleriniz yere baksın. Ardından sağ bacağınızı dizden olacak şekilde bükerek yavaşça sağ bacağınızın üstüne eğilin. Ayaklarınızı aynı hizada tutun. Sağ omzunuz ile sağ kolunuzu hizalayarak sağ tarafınıza doğru dönün. Sırtınız dik olmalı. Derin bir nefes alın ve birkaç dakika bu pozun içerisinde kalın.