Her Gün Yoga Yapmanın 7 Faydası

Yoga gün geçtikçe hayatımızın önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Vücut ve ruh sağlığına onlarca faydası bulunan yogayı her gün yapmak için de bir çok sebebiniz var. Şimdi bahaneleri bir kenara bırakın ve yogayı gününüzün her anına yaymanın tadını çıkarın.

Her Gün Yoga Yapmak İçin Sebepler

yoga-yapmanin-faydalari

  • Yoga fiziksel ve zihinsel olarak dengeli olmanızı sağlar. Her gün yoga yaparak sadece beden sağlığınızı değil, zihin sağlığınızı da korursunuz. Stres ve endişe gibi duyguları kendinizden uzaklaştırarak her günü huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirmenin kapısını aralarsınız.
  • Her gün yoga yapmak kilo vermenize de yardımcı olur. Bir çok yoga hareketi yağ yakımını da desteklediği gibi yogayı hayatınızın içine aldığınızda yediğiniz yemekler hakkında , neyi ne zaman yemek istediğiniz hakkında da daha bilinçli davranabilirsiniz. Bu da size kilo verme yolunda artı olarak dönüş yapar.
  • Her gün yoga yapmak bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar. Daha güçlü bir bağışıklık sistemi sizi hastalıklara karşı korur, enfeksiyonlardan uzak kalmanızı sağlar. Yoga kaslarınızı güçlendirir, organlarınızı uyararak masaj yapar.
  • Yoga yapmanın faydalarından biri de güne mutlu uyanmaktır. Günümüzde hemen herkes güne iş telaşı, okul stresi, günün toplantısı ya da çocuk koşturmacası ile mutsuz ve stresli uyanır. Ancak yogayı hayat biçimi yaparak düzenli olarak her gün uyguladığınızda güne mutlu ve huzurlu bir başlangıç yapabilirsiniz.
  • Düzenli yoga yapmak, ilişkilerinizi de geliştirmenize yardımcı olur. Sizin keyifli ve mutlu olmanız ilişkilerinize de olumlu yansıyarak aileniz, dostlarınız ya da sevgiliniz ile daha sağlam, daha sağlıklı ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.
  • Yoga yapmak esnekliğinizi artırır. Vücudunuzun daha elastik, kaslarınızın daha güçlü vücudunuzun daha kıvrak olmasını sağlar. Ayrıca yoga duruşunuzu geliştirir, duruş bozuklularınız düzenler ve kamburluk gibi dışarıdan kötü görünen özellikleri ortadan kaldırır.
  • Her gün yoga yapmak kalbinizi korur. Yoga kalp hastalıkları riskini azaltan egzersizlerden biridir. Düzenli olarak yoga yaparak kalp krizi riskini ve kalp hastalıkları riskini en aza düşürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir