Farklılık Sevenler İçin : 8 Temalı Yoga Türü

Eğlenceli yeniliklere açıksanız ve yogaya da merakınız varsa size güzel bir haberimiz var. Klasik yoga türünden farklı olarak yaratıcı kişilerin geliştirdiği birbirinden farklı ve eğlenceli yoga çeşitlerinden birini seçerek hayatınıza yeni bir egzersiz katabilirsiniz.

Geleneksek Yoga ‘dan Farklı Yoga Çeşitleri

1 . Temalı Yoga

yoga-hareketleri

Sevdikleri filmlerden yola çıkarak temalar oluşturan grupların düzenlediği yoga pratikleri eğer temalı etkinliklere ilginiz varsa size oldukça keyifli gelebilir. Temalı yogalardan en ilginci Harry Potter ‘dan uyarlanan ve asalar ile yapılan yoga pratiği.

2 . Renkli Yoga

yoga-hareketleri

Renklerin hayatımızdaki rolünü ve etkilerini konu edinen bu yoga çeşidi, LED ışıkları altında yapılıyor. Yoga pratikleri yapılırken mavinin güven vericiliği ve sankinliğinden , kırmızının tutku ve heyecanından yararlanılıyor.

3 . Hip Hop Yoga

yoga-hareketleri

Hip hop severlerin bayılacağı bu yoga türünde ise R&B ve rap müzik türlerinden faydalanılarak yoga pratikleri gerçekleştiriliyor.

4 . Death Metal Yoga

yoga-hareketleri

Death metal yoga da aynı hip hop yoga gibi death metal sevenlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir yoga etkinliği. Oldukça ilginç görünen bu türde death metal müzikleri kullanılarak pratikler gerçekleştiriliyor.

5 . Biralı Yoga

yoga-hareketleri

Alkol sevenlerin oldukça hoşuna gidecek olan biralı yoga türünde, her geçiş hareketinde bira içiliyor.

6 . Kar Yogası

evde-yoga-hareketleri

Zihinsel ve fiziksel dayanıklılığı artırmak amacı ile yapılan kar yogası, adından da anlaşılabileceği gibi soğuk kış günlerinde kar üzerinde gerçekleştiriliyor. Kar yogası daha çok Fransız Alpler ’inde yaşayan yoga gruplarınca uygulanıyor.

8 . Kedi Yogası

evde-yoga-hareketleri

Kedi sahiplerinin kedilerinin terapötik etkilerinden faydalanarak gerçekleştirdiği yoga türü belki de en tatlı türlerden biri. Sahipleriyle birlikte yoga yapan, yapmaya çalışan kedilerin yer aldığı pratikler sağlıklı olduğu kadar oldukça da keyifli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir