Core Bölgesini Çalıştıran 5 Yoga Hareketi

Core bölgesi gövdeyi ve iskeleti ayakta tutan kasların bütünüdür. Core bölgesinde bulunan kasları sıralayacak olursak ; tüm karın kasları, yan karın kasları, kaburgaların yanları ve üzerinde kalan kaslar sıralanabilir. Bu bölgeyi kuvvetlendirmek duruş bozukluklarını engeller, çekirdek bölgesinin güçlü olmasını sağlar,  olası sakatlıkların önüne geçer.

Core Bölgesini Çalıştıran Yoga Hareketleri

1 . Dolphin Plank

Plank pozisyonuna geçin, dirsekleriniz omuzlarınızın altında olsun. Parmak uçlarında durun. Vücudunuz başınızla topuklarınız arasında düz bir çizgi oluşturmalı. Core bölgenizi sıkıştırın ve bacaklarınız da gergin bir şekildeyken bu pozisyonda 30 ila 60 saniye arasında kalın.

2 . Dolphin Plank Twists

Dolphin plank pozisyonuna gelin. Vücudunuz yine aynı gerginlikte ve pozisyondayken kalça bölgenizden sola doğru twist yapın, kalçanız yere değecek konuma geldikten sonra bu kez sağa twist yapın.

Hareketi 30 ila 60 saniye boyunca tekrar edin.

3. Dolphin Plank Jogging Knees

Dolphin Plank pozisyonuna gelin. Çekirdeğinizi sıkın ve sol dizinizi yere doğru eğip tekrar yükseltin. Ardından seri olarak sağ dizinizi eğin. Bu esnada üst gövdenizin konumunu bozmayın.

Hareketi seri olarak 30 ila 60 saniye boyunca tekrar edin.

4 . Dolphin Plank Pike

Dolphin plank pozisyonuna gelin. Çekirdeğinizi sıkın ve bacaklarınızı düz tutarak, kalçalarınızı yavaşça yukarı doğru kaldırın. Vücudunuz sanki bir V şeklini aldıktan sonra tekrar geri dönün.

Hareketi seri olarak 30 ila 60 saniye boyunca tekrar edin.

5 . Shifting Dolphin Plank

Dolphin plank pozisyonuna gelin. Çekirdeğinizi sıkın ve tüm vücudunuzu birkaç santim olacak şekilde öne doğru kaydırın. Bu esnada kollarınızı yerinden oynatmayın ve vücudunuzun düz bir çizgi konumunu bozmayın. Ardından tekrar yine dirseklerden olacak şekilde geri dönün.

Hareketi seri olarak 30 ila 60 saniye boyunca tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir