Cinsel Hayatınızı Güçlendirecek Yoga Hareketleri

Bazı yoga hareketleri düzenli olarak yapılmaya başlandığında cinsel hayatınıza da etki eder. Daha güçlü orgazm, daha esnek bir vücut ve daha sağlıklı bir birliktelik. Bu egzersizleri düzenli olarak yaptığınızda pelvik kaslarınızı çalıştırarak güçlendirir ve cinsel hayatınıza yeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

1. Virabhadrasana II ( Savaşçı 2 Duruşu )

yoga-hareketleri

Savaşçı 2 hareketi için matınızın üstünde düz ve dik bir pozisyonda ayakta durun. Kollarınızı iki yana düz bir şekilde açın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sağ ayağınızı dışa olacak şekilde 90 derece kadar döndürün. Kollarınızı iki yana omuz hizasına gelecek şekilde havaya kaldırın. Avuç içleriniz yere baksın. Ardından sağ bacağınızı dizden olacak şekilde bükerek yavaşça sağ bacağınızın üstüne eğilin. Ayaklarınızı aynı hizada tutun.

Sağ omzunuz ile sağ kolunuzu hizalayarak sağ tarafınıza doğru dönün. Sırtınız dik olmalı. Bu pozda bir kaç saniye durarak başlangıç pozunuza geri dönün.

Ardından hareketi sol bacağınız için de tekrarlayın.

2 . Vrksasana ( Ağaç Pozu )

yoga-hareketleri

Harekete ayakta, ayaklarınız yan yana kollarınız her iki yanda düz olacak bir şekilde başlayın. Ağırlığınızı sağ ayağınıza verin. Ardından sol dizinizi bükerek kalçanızı sola doğru mümkün olduğunca açın. Kalça açıklığınızı bozmamaya çalışın. Sol ayağınızın altını sağ uyluk veya kaval kemiğinizin içine görseldeki gibi yerleştirin. Ellerinizi saygı pozisyonunda olacak şekilde göğüs hizasında birleştirin ve bu şekilde birkaç nefes süresince durun.

Ardından yavaş yavaş, ellerinizi açmadan kollarınızı yukarıya düz bir şekilde havaya doğru kaldırın. Başınız ve gözleriniz, karşıya tek bir hizaya bakacak şekilde olmalı ve kalça açıklığı korunmalı. Birkaç nefes de bu pozda dengede durmaya çalışarak yavaşça saygı pozisyonuna, oradan da başlangıç pozisyonuna geri dönün. Aynı pozu diğer bacağınız için de uygulayın.

3 . Eka Pada Rajakapotasana Pozu ( Güvercin Pozu )

yoga-hareketleri

Harekete aşağı bakan köpek pozisyonunda başlayın. Sağ kaval kemiğinizi ileriye doğru uzatın ve ardından matınızın üzerinde olabildiğince paralel olacak şekilde konumlandırın. Sağ dizinizi sağ el bileğinize doğru, sağ ayağınızı ise sol el bileğinize doğru yaklaştırın. Geride, arkada kalan bacağınızı geriye doğru uzatın. Uzatırken olabildiğince esnek olmasına dikkat edin. Kalçalarınızı yavaşça yere yaklaştırın. Başınız yere değecek kadar ellerinizi ileriye doğru uzatın ve başınızı yavaşça yere koyun.

3 derin nefes alışverişi süresince bu pozda kalın ve daha sonra aynı pozu diğer bacağınız için tekrarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir