Anne Bebek Yogası

Anne bebek yogası nedir?

Anne bebek yogası annelerin ve bebeklerin birlikte katıldığı anne ve bebek arasındaki iletişimi güçlendiren bir yoga şeklidir. Annenin vücudunda oluşan gerginliği alarak daha sakin bebeğine daha yakın olmasına neden olma bu fiziksel aktivite sizi çok rahatlatacaktır. Anne bebek yogası çok faydalı bir egzersiz olacaktır hem sizin hem bebeğiniz için.

Anne bebek yogası nasıl yapılır?

Dokunma duygusu; insanlarda karşılıklı iletişimi sağlamak konusunda en önemli etkendir. Anne bebek yogasında hareketler ve dokunuşlar birleştirilerek güzel uyumlu bir iletişim sağlanıyor. Bebeklerinizi alıp yoga salonuna gidiyorsunuz onlar için ve sizin için uygun güzel sıcak bir ortam sağlanıyor. Bebeklerinizi önünüze yatırarak okşayarak onlara hem güven duygusu verebiliyorsunuz. Onları kucağında hafif hafif sallayarak ve ayaklarınıza yatırarak birlikte hareketler yapabilmeniz mümkün. Hep göz göze iletişim halinde olarak bu hareketleri yapmalısınız. Aranızdaki güven duygusu artmış olacaktır bu sayede. Bebeklerinizin kendini rahat hissedebileceği kıyafetler giydirmelisiniz ve çok kalın giydirmemelisiniz bebeğiniz sıcaktan bunalırsa ağlamaya başlayacaktır ve dersinizi zorlaştıracaktır. Sizinde aynı şekilde rahat ve ince kıyafetler tercih etmeniz doğru olacaktır.

anne bebek yogası nasıl yapılır

Anne bebek yogasının faydaları nelerdir?

Anne için;  anne için bu yoganın faydası doğum sonrası yayılan vücudu toparlamak ve fiziksel olarak daha sıkı daha rahat bir görünüme kavuşmak. Ayrıca psikolojik olarak loğusa döneminin verdiği huzursuz ruh halinden kurtulmak bu yoga sayesinde mümkün olacaktır. Vücudunla beraber ruhunuzun da dinginleştiğini hissedeceksiniz ve bebeğinizi benimsemeniz daha kolay olacaktır.

anne bebek yogası

Bebek için; bebek için bu yoganın faydasından bahsedecek olursak bebeğin fiziksel ve duygusal gelişiminde çok yardımcı olacaktır. Özellikle bebeğin motor gelişimini çok destekleyecektir. Bu yoga sayesinde bebeğin uykuları düzene binecek, gaz problemi azalacaktır. Ayrıca fiziksel olarak güçlenecek ve ağladığında daha çabuk sakinleşebilecektir. Bunları tek seans da fark edebilmek mümkündür. İlk seans sonrasında bebeğinizdeki ani değişimi fark edecekseniz. Daha sakin daha uyumlu bir bebek olacak ve onun bakımı sizin için daha kolay hale gelecektir.

Bu yogaya başlamak için en uygun zaman hangisidir?

Bebeğiniz 3 aylıkken anne bebek yogasına başlayabilirsiniz. 1 yaşına kadar yoga derslerini sürdürebilirsiniz. 1 yaşından sonra bu aktiviteyi yapmak onları sabit tutmanın zorluğundan devam edemeyecektir.

bebek yogası

 

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0