3. Göz Çakrası Nasıl Açılır?

3-goz-cakrasi-nasil-acilirİki kaşımızın ortasında yer alan, hayal gücümüz, sezgilerimiz için gereken enerjiyi sağlayan, hipofiz bezi ile bağlantısı bulunan 3. göz diğer adıyla alın çakrası; diğer boyuttaki varlıkları ve yerleri de görmemize olanak tanıyan bir nevi kozmik antenimiz olma özelliği taşıyor.

Doğduğumuz anda açık olan 3. göz çakramız; 10-11 yaşlarına geldiğimizde yavaş yavaş kireçlenmeye yüz tutuyor; beslenme şeklimiz, içtiğimiz klorlu sular ve diş macununda bulunan floritte göz çakramızın kireçlenmesine ön ayak oluyor.

Yaşamımızı belirleyen üst bilinç seviyesini temsil eden 3. göz çakramız açıldığında bencil tavırlarımızdan kurtulmayı öğreniyor, maddi dünyanın arkasında yatan gizli dünyanın ve bu dünyadaki enerjilerin farkına varmaya başlıyoruz.

3 . Göz Çakranızı Açmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

  • Her sabah aç karnınıza limonlu ılık su içerek, bol miktarda taze sarımsak ve mavi tırpana balık yağı tüketerek, salatalarınıza elma sirkesi ekleyerek göz çakranızdaki kireçlenmeyi yavaş yavaş ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Göz çakranızı açmanın bir diğer yolu, vücudunuzdaki melatonin ve serotonin miktarını arttıracak besinler tüketmek.

3 . Göz Çakrası Açma Teknikleri Nelerdir?

3-goz-cakrasi-nasil-acilir

  • Nefes çalışması tekniği

Günlük 10 dakika nefes çalışması yapmak, 3. göz çakranızın açılmasına yardımcı olabilir. Oturur ya da uzanır vaziyetteyken, gözünüz kapalı bir halde derin nefes alarak birkaç saniye beklemeli ardından da nefesinizi vermelisiniz. Derin nefes alıp vermeyi günde 22 ve ya 33 kez tekrarlayarak; 3. göz çakranızı yavaş yavaş açabilirsiniz.

  • Müzikle 3. Göz çakrası açma tekniği

İnternet ortamında çok sayıda platformda 3. Göz çakrasını açmaya imkan tanıyan müzikler bulunuyor. Sabahları uyandığınızda ve geceleri yatmadan önce bu müzikleri dinleyerek de çakranızın açılmasını kolaylaştırabilirsiniz.

  • Meditasyonla 3. Göz çakrası Açma Tekniği

Her gün yoga sonrası yapılan 30 dakikalık bir meditasyonla da 3. göz çakranızın açılmasını hızlandırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; karanlık bir odada sessizce oturmak, gözleriniz kapalı bir şekilde iç sesinizi dinlemek. Bu esnada gözünüz kapalıyken sadece ışığı düşünmelisiniz.

3. göz çakranız açılmaya başladığında öncelikle karşınızda kırmızı renkli bir ekran görmeniz mümkün. Zamanla bu ekranda siyah beyaz görüntüler belirmeye; ardından da bu görüntüler renklenmeye başlar.Yani artık tüm sorularınızın cevabını görüntülü bir şekilde alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir