Yoga, Sebze Suları, Detoks ve Juju Fresh

Kirlenme ve arınma hayatımızın doğal bir döngüsüdür. Bedenimizi kirleten çevresel toksinleri gideren detoksifiye edici yöntemleri yani detoks kürlerini ve araçlarını kullanmamız sağlıklı ve uzun bir yaşam için gereklidir. Bu yüzden ben de haftada bir gün Juju Fresh’in sebze sularıyla detoks kürleri uyguluyorum.

Yaşam doğası gereği toksiktir ve kirlilik de hayatımızın temel bir parçasıdır. Çünkü insan vücudu sindirim ve metabolizmanın doğal yan ürünü olarak çeşitli toksinler üretir. Aslında kendi kendisini toksinlerden korunmayı çok iyi bilmektedir.

Ancak günümüz modern şartlarında karşılaştığımız ek toksin birikimiyle başa çıkmamız oldukça zor olmaktadır. Doğal arınma ve temizleme çalışmalarının yetersiz kalması, toksinlerin vücutta birikmesine ve doku kirliliğine neden olur. Çevremizin ve bedenimizin ürettiği toksinlere karşı detoks sistemlerimizin yetersiz kalması halinde toksin yükümüz artar, yorgunluk, güçsüzlük, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, kas ve eklemlerde gerginlik, ağrı ve güçsüzlük, sinirlilik, bunaltı hissi gibi birçok sağlık sorunu ortaya çıkar.

Vücudumuzun toksinlerden arınıp detoks sürecine girebilmesi için ona yardım etmemiz gerekiyor. Bu durumda siz de benim gibi jujufresh.com a girerek Juju Fresh’in birbirinden lezziz sebze sularını hayatınıza katabilirsiniz. Soğuk sıkım sebze ve meyve sularınız Jujular bıçak ve sıcaklık etkisi olmadan size sebze ve meyvenin tüm besin değerlerini en doğal haliyle sunar deyim yerindeyse enjekte eder. Toksinlere veda eder ve bunun bir yan etkisi olarak da hafiflersiniz.

5000 yıllık bir öğreti olan Yoga da ruhunuzun toksinlerden arınmasına yardımcı olacaktır. Çünkü yoga, vücudun her parçasını, sistematik olarak esnetme ve sıkıştırmaya odaklı olmasından dolayı, çöplerden kurtulma konusunda en uygun olan öğretilerden biridir.

Yoganın faydaları sadece fiziksel olanlarla kısıtlı değil; aynı zamanda zihinsel detoksa da yardımcı oluyor. Stresli, korkulu ve depresif olduğumuz zamanlar vücudumuzu da etkiliyoruz. Yoga yapmak size farkındalığınızı zihninizdeki kaostan, şimdiki ana çevirmeyi öğreterek, toksik düşüncelerden temizlemenize yardımcı olur. Sonuç olarak, düzenli yoga yapmak, en iyi haliniz olmanızı engelleyen hem soyut, hem de somut toksinlerinizden kurtulmanızı sağlar.

İşte siz de yoganın felsefesine uygun bir beslenmeyle bu süreci destekleyebilirsiniz. Sebze suları bu konuda hayatınızı kolaylaştıracaktır. Her güne bir yeşil sebze suyu ekleyebilirsiniz. Vücudunuzun ruhsal ve bedensel olarak arınmasını sağlarsınız.

Juju Fresh’in detoks programları bu konuda size yardımcı olabilir. Juju ekibi 1-2-3 günlük sıvı detoksları esnasında detoksun etkinliğini artırtmanız için yoga yapmanızı tavsiye ediyorlar. Yoga ve sebze suyu içmek birbirini destekliyor 😉 Çünkü böylece vücudunuz toksinlerden arınırken ruhunuzda detokslanmış olur.

Jujular sipariş üzerine taze olarak soğuk sıkım yöntemiyle su dahil hiçbir katkı maddesi eklenmeden hazırlanıyor ve cam şişede taptaze kapınıza kadar teslim ediliyor. Juju’da detoks suları haricinde arınma sürecinizi destekleyecek sağlıklı atıştırmalıklar da bulunuyor. Şekersiz, unsuz, yağsız muhteşem lezzet powerballarını kesinlikle tavsiye ediyorum.

www.jujufresh.com da tüm sıvı detoksu paketlerini, glutensiz, şekersiz yiyecekleri ve alternatif olarak salatalı, smoothieli detoks programlarını bulabilirsiniz. Bir göz atın derim.