Zor Dönemler ile Başa Çıkmanızı Sağlayacak 4 TED Konuşması

Hayat zorlu bir mücadeledir. İnsanın karşısına her zaman güzellikler çıkarmadığı gibi kötü, olumsuz, beklenmeyen durumlar ile karşılaşmasına ve bu süreçler ile mücadele etmesine yol açabilir. Bu kimi zaman sağlık, kimi zaman ilişkiler, kimi zaman iş hayatı ile ilgili olabilir ancak burada bilmemiz gereken şey tüm bunların da hayatın bir parçası olduğu. Karşılaşılan kötü süreçler ile mücadele etme yöntemimiz hayatımızın gidişatını da etkiler. Eğer bir zorluk karşısında dünyalar başınıza yıkılıyorsa, kendinizi ve tüm hayatınızı bir anda dağıtıp raydan çıkıyorsanız orada bir durup düşünmeniz gerekir. Öncelikle bilmelisiniz ki başınıza gelen şey size özel değil, herkesin başına olumsuzluklar gelebilir. Kimse dört dörtlük bir hayat yaşamaz. Bunlar hayatın bir parçasıdır ve belki de hayattan ders almanız için yaşamanız gereken bir süreçtir.

Bu aşamada tek başına bunları düşünmek işin içerisindeyken güç olabilir ancak sizinle aynı ya da benzer zorlukları yaşamış, kötü süreçlerden geçmiş ancak hayatını bir şekilde devam ettirmiş, yılmamış insanların hikayelerini izlemek belki size ve bakış açınıza biraz olsun ferahlık katabilir.

Herkesin Ders Çıkarması Gereken TED Konuşmaları

1 . Peter Ouko, avukat

28 yaşında başarılı bir iç mimarken işlemediği bir cinayet yüzünden hapse giren ve hayatının 7 yılını hapishanede geçiren Peter ‘in hikayesi.

2 . Martin Pistorius, yazar ve tasarımcı

Beyninde bulunan bir rahatsızlıktan dolayı komaya giren ve hayatının tam 13 yılını komada geçiren Martin Pistorius ‘un hikayesi.

3 . Ric Elias, CEO

Başarılı bir CEO olan Ric Elias, 2009’da New York’taki Hudson Nehrine çakılan uçağın içinde yer alan ve kurtulan yolculardan biriydi.

4 . Alix Generous, öğrenci

Asperger sendromlu Alix ‘in zor ve bir o kadar mücadele dolu yaşamının hikayesi.