Yoga İle İlgilenenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

1 . Samsara ( 2011 ) 

Himalayalarda çok etkili ve sıradışı bir aşkın hikayesi. Bir adamın dünyada elde ettiği tüm arzu ve başarılardan vazgeçerek, ruhsal aydınlanma yolu için verdiği mücadele ve karşısında da bir kadının bu dünyadaki  “aydınlanmış” aşkını ve hayatını koruma ve kurtarma savaşı. Şaşırtıcı, sürükleyici ve spritüel bu hikaye sizi ekran başına kilitleyecek.

2 . Enlighten Up! 

Yoga ile uğraşmayı seven herkesin bayılacağı filmlerden biri Enlighten up! Daha önce hiç bir yoga aktivitesinde bulunmamış bir gazetecinin yolunun yoga ile kesişmesi karşılığında yaşadığı fiziksel ve ruhsal değişim sizi hem eğlendirecek hem de mutlu edecek. Filmin sloganı ise ” yoga herkesi degistirebilir ” 🙂

3 . Valley of Flowers

2006 yapımı Nalin Pan imzalı film Valley of Flowers, himalayalarda geçen bir aşk hikayesini bizlere sunuyor. Filme aşk hikayesinin yanı sıra şaman, hindu ve budist ritüellerini, gelenek ve göreneklerini de izleyeceksiniz. Filmin müzikleri ise sizi ayrıca mest etmeye yetecek.

4 . Küçük Buda

Orijinal adı little buddha olan film, amerika’da buda seçmelerinde ön elemeyi geçen ve arkasından tibet yolculuğu yapan bir budistin tecrübeleri ve yaşantısını sizlere sunuyor. Mistik ve güzel bir film izlemek isteyenler için Keanu Reeves’in başrol oynadığı bu filmi kesinlikle öneriririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir