Yepyeni Trend : Tango Yoga

Yogayı ve tangoyu birleştirmenin nasıl harika bir etkinlik olabileceğini hiç düşündünüz mü? Son zamanlarda yeni yeni popülerlik gösteren tango yoga, denge, enerji ve güçlülüğü bir araya getirerek, yoga ile tangonun bütünlük sağlamasını amaçlıyor.

Yogayı çok seven ama dakikalarca oturmak istemeyenler için harika bir aktivite olan tango yoga esnasında, yoga hareketleri ve geçişleri uygulanırken tango müziği dinleniyor. Müziğin ritmine ve akışına uygun geçişlere yön veriliyor. Hem tango hem de yoga yaparak beden bütünlüğü ve kontrolü sağlanırken, erkek ve kadın arasındaki denge esas alınıyor. Özellikle çift olarak yapıldığında çiftler arasındaki bağı güçlendirebilir ve aradaki dengeyi sağlayabilirsiniz.

Yoga asanalarının tango figürlerine adapte edilmesi ile yapılan tango yoga, zihin-beden-nefes üçlüsünü en güçlü hissedebileceğiniz alanlardan biri. O anda kalabilmeyi dans ve müzikle birleştirdiğinizde tarif edilemez bir deneyim yaşayacaksınız. Ayrıca hem tango hem de yoga sayesinde stresiniz azalacak, mutluluk hormonu salgılayacak ve depresyon ile mücadele konusunda en doğal tedaviyi görmüş olacaksınız.

Eğer dansa ilginiz varsa ve yoga yapmayı da çok seviyorsanız, birbirini harika bir şekilde besleyen bu iki etkinliği birleştirerek tango yoga ikilisinin eşsiz deneyimini tadabilirsiniz.

Merak edenler için ufak bir Tango Yoga videosu :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir