Sporcuların Mutlaka İzlemesi Gereken 4 Koşu Belgeseli

Eğer spor yapıyorsanız ya da yeni başlayacaksanız ancak motivasyon kaynağı arıyorsanız bu belgeseller sizin için. İzlediğinizde içinizde koşma isteği yaratacak, en tembelini bile koşuya yönlendirecek koşu belgesellerinden bazılarını sizler için derledik.

Koşu Belgeselleri

1 . Boston: The Documentary

Boston: The Documentary farklı yarışların kökenlerinden bitiş çizgilerine dek birçok farklı hikayeyi içerisinde barındırıyor. Matt Damon tarafından anlatılan film sizi oldukça etkileyecek.

2 . The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young (Barkley Maratonları: Onların Gençliğini Yiyen Yarış)

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young dünyanın en acımasız yarışlarından birini konu ediniyor. 15 kişinin bitiş çizgisine ulaştığı ve Tennessee tepelerinde 100+ km  olarak tamamlanan yarışta koşucuların yaşadıkları zorlukları, mücadele ve hırslarını izleyeceksiniz.

3-  Run For Your Life (Yaşamın İçin Koş)

2008 ‘de çekilen Run For Your Life New York Maratonu’nu, maratonun günümüz koşullarına geliş süreçlerini anlatıyor.

4- Spirit of the Marathon (Maratonun Ruhu)

Spirit of the Marathon (Maratonun Ruhu) belgeseli 6 koşucu ve bu koşucuların egzersizlerini, 2005 Chicago Maratonu ‘nu konu ediniyor. Eğer üst düzey koşu ile ilgileniyorsanız, nasıl egzersiz yapıldığına, zihinsel olarak koşulara nasıl hazırlanıldığına dair bilgiler ediniyor. koşucuların maratonlara nasıl hazırlandıklarını izliyorsunuz.