Rahatlatacak ve iyileştirecek 5 Meditasyon Müziği

Eğer müzik; akla ve duygunun en üst katlarına seslenmemiş olsaydı ona sanat diyemezdik, onu basit gösteri danslarının estetik katına alırdık. Bütün sanatlar içinde yapısı gereği insan duygularını en çok avucu içine alan, fiziksel olarak insanı büyüleme gücü en yüksek olan sanattır; müzik.

F. Nietzsche

Müziğin insan ruhundaki iyileştirici etkisi tartışılmaz. Sadece insan ruhu ile de kalmayıp fiziksel açıdan da, müzik dinlemek oldukça faydalı. Kalp hastalıklarını olumlu yönde etkilemesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, özellikle çocuklarda beyin ve ruhsal gelişime katkı sağlaması, kronik ağrılarınızı azaltması, hafızaya ve öğrenmeye oldukça katkı sağlaması, stresi  gerginliği azaltması, huzurlu bir yaşam sağlaması ve en önemlisi insanı mutlu etmesi müziğin faydalarından sadece bazıları.

Özellikle meditasyon müzikleri yoğun ve stresli hayatınıza bir es vermeniz ve sadece kendinizi dinlemeniz için belki bir durak noktası olabilir. İşte yorucu bir günün ardından sizi rahatlatacak ve iyileştirecek 5 Meditasyon Müziği

 

 

Ayrıca :

Meditasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Evde Meditasyon Teknikleri

Meditasyon Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir