Genç Kalmanın Sırları : Yüz Yogası

Geçip giden yıllara rağmen kırışmamış, taze bir cilde sahip olmak hemen herkesin hayali. Yüz yogası egzersizlerini yaparak bu hayali gerçekleştirmek artık mümkün. Peki nedir yüz yogası? Yüz yogası, uzun yıllardan bu yana geliştirilerek yapılan, cildin hem sağlıklı hem de güzel olmasını sağlayan bir yüz sporudur. ( detaylı bilgi için evde yüz yogası egzersizleri yazımızı inceleyebilirsiniz )

Yüz yogasının faydaları ise oldukça fazla. Düzenli yüz yogası egzersizlerini yaptığınızda hiç bir operasyona gerek kalmadan cildinizi gergin ve dinç tutabilirsiniz. Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırarak, sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca yüz yogası yaparak yüzünüzde meydana gelecek sarkma ve kırışıklıklara son verebilirsiniz.

Gençlik ve Güzellik Yogası üzerine yazdığı kitaplar ve videoları ile sıkça anılan yoga eğitmeni Madam Lourdes Julian-Doplito Çabuk  ‘a ait yüz yogası videosunundan faydalanarak evde yüz yogası egzersizlerini uygulayabilirsiniz.

** Yüz yogası ile ilgili diğer yazılarımız için, bkz : Evde Yüz Yogası Egzersizleri   ,   Yüz Yogası Nedir? Faydaları Nelerdir?