Günün Detoks Suyu Tarifi : Çilekli Greyfurtlu Detoks Suyu

İşte size hazmı kolaylaştıran, tazelik veren ve kilo vermenize yardımcı olan harika bir detoks suyu tarifi. Hazır çilek mevsimi de yaklaşıyorken ve greyfurtlar tükenmemişken bu tarifi kesinlikle denemelisiniz.

detox-water-grapefruit-strawberry-mint-thats-itMalzemeler :

  • 1 adet ince salatalık
  • 1 adet greyfurt
  • 1 bardak çilek
  • Bir kaç yaprak taze nane
  • 2 litre su

Yapılışı : 

Salatalıkları dilimleyin. Greyfurtu kabuklarını iyice yıkayarak yuvarlak şekilde dilimleyin. Çilekleri temizleyerek dörde bölün. Suyunuzun içine tüm meyveleri atarak nane yapraklarını da ekleyin ve birkaç saat dinlendirin. İstediğiniz zaman içerek tüketebilisiniz.

Salatalığın Faydaları : Salatalık içerdiği lifler sayesinde bağırsak çalışma hızını artırır, sindirim sistemini rahatlatır. Mide sağlığını korur, ayrıca içerdiği lifler sayesinde kabızlığı önler.

Greyfurtun Faydaları : Greyfurt bağırsakların çalışmasını sağlar. Mide sorunlarına iyi gelir, bağırsakları temizler. Ayrıca güçlü bir antioksidan özelliği bulunur.

Çileğin Faydaları : Çok güçlü bir antioksidandır, cildi korur besler, içeriğindeki lifler sayesinde sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırır.

Nanenin Faydaları : Nane mide ağrılarını alır, sindirim sistemini rahatlatır, bağırsakları temizler ve bağırsak hareketlerini hızlandırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir