Günün Detoks Suyu Tarifi

Hem lezzetli, hem sağlıklı. Sevdiğiniz 2 meyvenin birleşiminden antioksidan ve toksinlerden arındıran harika bir detoks suyu hazırladık.

Malzemeler :

  • 6 bardak su
  • 2 portakal
  • 1 avuç taze yaban mersini
  • Buz küpleri

Yapılışı :

2 portakalı yıkayarak kabuğunu soymadan dilimleyin. 6 bardak suyun içerisine portakal dilimlerini ve bir avuç taze yaban mersinini ekleyin. En az iki saat boyunca buzdolabında dinlenmeye bırakın. Buz küplerini de ilave ederek detoks suyunuzu içebilirsiniz. Dilerseniz içerisine nane yaprağı da ilave ederek tatlandırabilirsiniz.

 

Portakalın Faydaları : Çok iyi bir C vitamini kaynağı olan portakal, ayrıca lifler, organik asitler ve şeker açısından da zengindir. Vücudu toksinlerden arındırmayı sağlayan portakal, vücuda direnç verir, bağışıklık sistemini güçlendirir, kanı temizler, sindirim sistemini korur.

Yaban Mersini Faydaları : A ve C vitaminlerini içeren yaban mersini, güçlü bir antioksidan özelliğe sahiptir. Hücrelerin yenilenmesini sağlar, cilde tazelik verir, sinir sistemini sakinleştirir, cildi besler, idrar yollarını temizler, göz ve beyin sağlığını korur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir