Günün Detoks Suyu Tarifi

Bu haftaki detoks suyu tarifimiz, metabolizmanızı hızlandıracak, sindirim sistemininizi çalıştıracak bir detoks suyu tarifi. Bu detoks suyu ile kan şekerinizi dengede tutabilir, vücudunuza enerji sağlar ve zayıflamanıza katkıda bulunabilirsiniz.

Malzemeler :

  • 1,5 litre kaynar su
  • 1 elma
  • 1 tane çubuk tarçın
  • 4 -5 karanfil
  • 1 limon
  • 1 tatlı kaşığı tane karabiber

Yapılışı : 

Elma ve limonu iyice yıkayarak dilimleyin. Kaynar suya dilimlediğiniz elma, limon, tarçın, karanfil ve karabiberleri ekleyerek ağzını kapatın ve 1 gece demlenmeye bırakın. ( Detoks suyunu geceden hazırlarsanız sabah hazır bir şekilde içmeye başlayabilirsiniz. ) ( Suyu kesinlikle meyveler ile birlikte kaynatmayın, malzemelerin üzerine karnar su ekleyin. )

Günde 3 kez olacak şekilde detoks suyunuzu tüketebilirsiniz.

Faydaları :

Elma : E, C vitamini içeren elma kan şekerini dengeler, tok tutar, kalp ve kemik sağlığını korur, antioksidan bakımından zengindir. Ayrıca bağırsaklarınızın düzenli çalışmasını sağlar.

Limon : Limon hazımsızlığa ve kabızlığa iyi gelir. Sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca kilo vermeye yardımcı olur.

Tarçın : Kan şekerinizi dengeleyerek tatlı krizlerinizi önler, kötü kolesterolü düşürür, kilo vermeye olumlu etkisi vardır.

Karabiber : A vitamini deposu karabiber, doğal bir antibiyotiktir. Sindirim sistemini çalıştırır, metabolizmayı güçlendirir vücuda enerji verir.

Karanfil : A.K.E  ve B6 vitaminleri açısından oldukça zengin olan karanfil, kötü nefes kokusunu giderir, vücuttaki şişkinliği alır, yorgunluğu azaltır, stresi giderir, vücuda enerji verir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir