3 Günlük Kabak Detoksu

Son günlerde sıkça adını duyduğumuz kabak detoksu , yaza fit ve formda girmek isteyenlerin gözde programlarından biri haline geldi. Kabak ağırlıklı beslenme programına dayanan kabak detoksu, 3 günlük bir süreci içeren bir program. 3 gün boyunca önerilen program ile beslenerek hem kilo vermeyi hem de daha sağlıklı kalmayı amaçlayan kabak detoksunda kabağın ana madde olarak kullanılmasının temel amacı kabağın yaklaşık % 85 – 90 ‘ının sudan oluşması ve kalorisinin çok düşük olması. Vitamin ve mineral değeri de yüksek olan kabak zayıflamaya katkı sağlamasının yanında ayrıca kalp , kemik, göz, sindirim sağlığını koruyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Peki faydaları bu denli büyük olan kabağın detoks programı nasıl uygulanıyor?

Kabak Detoksu Nasıl Uygulanır?

  • 1 . , 2. ve 3. Gün

Sabah : 2 yumurta + 1 dilim peynir + maydanoz + bitki çayı

Öğle: kabak detoksu

İkindi: 2 orta boy meyve + bitki çayı

Akşam: kabak detoksu

Kabak Detoksu Nasıl Hazırlanır? 

2 adet kabağı rendeleyip suyunu sıkın. Bir tavanın içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyarak kabakları iyice pişirin. Pişen kabakların içine 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 adet ceviz ve baharat ekleyip tüketin.

Kabak Detoksu Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Alkol, kafein gibi gıdaları hayatınızdan tamamen çıkarın. Ayrıca detoks yaptığınız süre boyunca şekerli ve unlu gıdalar tüketmeyin. Her gün en az 8 bardak su içerek, günde en az 30 dakika yürüyüş yapmaya çalışın.

Bu yazıda yer alan detoks diyeti genel bir diyettir, diyeti uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın ve önerisi ile diyeti uygulayın.