Zumba Zamanı!

Spor yapmaktan hoşlanmıyor ancak fazlalık kilolarınızdan da bir an önce kurtulmak istiyorsanız; zumba dansı ile fit ve sağlıklı bir vücut hayalinize kısa bir süre içerisinde kavuşabilirsiniz.

Oldukça eğlenceli bir konsepti olan zumba dansı; sadece zayıflamanıza yardımcı olmuyor; diğer olumlu etkilerini dans esnasında bile göstermeye başlıyor.

zumba nasıl yapılırPeki, zumba dansı zayıflamak isteyenlere ne gibi avantajlar sunuyor?

  • Stres atmanıza olanak tanıyor.

Hayatın günlük gerginliklerinden uzaklaşmak ve stres atmak için zumba dansı eğitimlerine katılabilirsiniz. Kendinizi müziğin ritmine kaptırdığınızda hayatın ne kadar eğlenceli olduğunu bir kez daha keşfedebilirsiniz.

  • Koordinasyonunuzu geliştiriyor

Dans esnasında endorformin salgılayarak mutlu olmanızı sağlayan zumba, vücut koordinasyonunuzu da geliştirerek, güçlendiriyor.

  • Kilo vermenizi sağlıyor

zumbanın faydalarıZumbanın faydaları içerisinde şüphesiz ki ilk sırada ‘kilo verdirmesi’ yer alıyor. Sadece tek bir zumba dersinde 600 ile 100 kalori arasında kalori yakabilirsiniz.

  • Yeni arkadaşlıklar kurmanıza yarıyor

Derslere düzenli olarak katıldığınız takdirde diğer öğrenciler ile tanışma ve yakınlaşma şansına da sahip olabilirsiniz.

  • Vücudunuzu sıklaştırıyor

Sıkı ve fit bir vücut için zumba derslerinin birebir olduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle kilo kaybederken vücudunuzun sarkması ihtimalinden de kurtulabilirsiniz.

  • Kendinize olan güveninizi arttırıyor

Sıkı ve fit bir vücut ile kendinize olan güveninizin artacağından da şüpheniz olmasın.

  • Ruh halinizi iyileştiriyor.

Dans esnasında salgılanan endorfomin hormonu ile kendinizi daha iyi hissedebilir depresyonu bile yenebilirsiniz.

Kısacası zumbanın faydaları saymakla bitmiyor. En kısa süre içerisinde şehrinizde zumba dansı eğitimi veren bir merkeze kayıt olmanızı şiddetle öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir