Zayıflatan Yeşil Smoothie Tarifi

Hemen her yerde görmeye başladığımız yeşil smoothileri yapmak aslında çok basit. Hem sağlıklı hem de çok lezzetli olan yeşil smootie tarifi spor sonrası, sabah uyandığınızda ya da yemeği çok fazla kaçırdığınızı düşündüğünüzde kolayca hazırlayıp içebilirsiniz.

Zayıflatan Yeşil Smoothie Tarifi

yesil-smoothie-tarifi

Malzemeler :

  • Bir avuç ıspanak
  • Yarım bardak taze sıkılmış portakal suyu
  • Yarım muz
  • 1 bardak su
  • Bir kaç dal maydanoz
  • 1 yeşil elma

Yapılışı :

Tüm malzemeleri blendera koyarak, tamamen pürüzsüz bir kıvam alana dek karıştırın.

Faydaları :

Ispanak : Niasin, Pantotenik, Piridoksin , Riboflavin, Tiamin, A vitamini, C vitamini, E vitamini, K vitaminleri ve mikrogram içeren ıspanak, kilo vermeyi kolaylaştırır, sindirim sistemini çalıştırır, bağırsakları hareketlendirir. Anti kanser özelliği de bulunan ıspanak ayrıca göz sağlığını, kemik sağlığını, beyin sağlığını korur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Portakal : Turunçgiller ailesinin göz bebeği portakal başta C vitamini olmak üzere, A, B, C, D ve E vitaminlerini içerir. Yüksek oranda lif içerdiği ve çok az kalori içerdiği için sindirim sistemini çalıştırır, kilo vermeyi kolaylaştırır, bağırsak hareketlerini hızlandırır. Ayrıca portakal bağışıklık sistemini güçlendirir, kolestrolü düşürür, cildi besler, yağ yakmayı sağlar.

Muz : Protein, sodyum, potasyum, magnezyum,  A, E, K  ve C vitaminlerini içeren muz, hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı bir meyvedir. Sindirime yardımcı olur, iyi bir diyet lifi kaynağıdır, kabızlık sorunlarını çözer. Ayrıca enerji verir, kan basıncını dengeler, cildi korur.

Maydanoz : Maydanoz çok iyi bir A vitamini kaynağıdır. Ayrıca bolca K ve C vitaminleri de içerir. Sindirim sistemini çalıştırır, kabızlık sorunlarını çözer, zayıflamaya yardımcı olur, yağ yakmayı hızlandırır. Ayrıca maydanoz romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelir, kemikleri güçlendirir, kan basıncını düzenler, astıma faydalıdır, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Elma : A, E, B6, C, K vitaminlerini içeren ayrıca yüksek miktarda potasyum ve farklı mineraller içeren elma kan şekerini dengeler, tok tutarak daha az yemeği sağlar, içerdiği bol besin lifleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca elma, kalp sağlığını, beyin ve sinir sağlığını korur, kanser riskini azaltır, kemikleri güçlendirir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir