Yeni Yılda Fitness Hedeflerini Gerçekleştir

Geçtiğimiz yıla yeni fitness hedefleri ile girdiniz ama yine çeşitli engeller ve bahanelerle yine gerçekleştiremediniz mi? Her yıl bu kez spora başlayacağım diye girip, yılı sporsuz bitirenlerdenseniz size sunacağımız bazı öneriler ile bu yıl fitness hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte bu yıl fitness hedeflerinize bağlı kalmanızı sağlayacak öneriler.

1 . Neden Yapmadım Sorusunu Cevaplayın

”Neden Yapmadım?” sorusunun cevaplarını kendinize tam olarak verebiliyorsanız doğru yoldasınız demektir. Bir not defteri alın ve geçtiğimiz yıl neden sporu bıraktığınızı, neden fitness hedeflerinizin yarım kaldığını, hangi bahaneleri ürettiğinizi bir bir yazın. Bu notu ister buzdolabınıza, ister masanıza, ister odanızın en görünür alanına yapıştırarak her gün tekrar edin ve bu yıl bu bahaneleri yapmayacağınıza söz verin.

2 . Neden Yapmalıyım Sorusunu Cevaplayın

Bir diğer önemli nokta ise neden yapmalıyım? Neden spor yapmaya ihtiyacınız var, neden fitness ile uğraşmalısınız, neden kilo vermelisiniz? Daha sağlıklı bir yaşam için, daha güzel görünmek için, daha iyi hissetmek için, vücut yapmak için, kilo vermek için.. Tüm bu cevapları neden yapmadım cevaplarınızın hemen yanına yazın ve cevapların sizi yıl boyunca motive etmesine izin verin.

3 . Gerçekçi İlerleyin

Belki de bir önceki yıl kendinize ağır ya da yerine getirilmesi zor hedefler verdiğiniz için yıl sonunu getiremediniz. Bu yıl kendinize daha gerçekçi hedefler koyun. Küçük adımlar ile başlayın, kimse bir anda kilo veremez ya da bir anda kaslı bir vücuda sahip olamaz. Yavaş ama emin adımlar ile ilerleyin. Her gün spor salonuna gitmek yerine haftada 2 ya da 3 kez giderek işe başlayın ya da her gün 10 km koşmak yerine 2 kilometre ile işe koyulun. Hedeflerinizi zaman içinde yavaş yavaş ilerletin. Bu kolay sıkılmanızı ya da çabuk yorulmanızı engelleyerek daha sağlıklı ilerlemenizi sağlar.

4 . Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı beslenmenin gücüne inanın. Salata ya da hafif bir yemek yediğiniz bir gün spor yapmak size daha kolay ve motive edici gelecektir. Kendinize sağlıklı bir yemek planı hazırlayın. Spor öncesi ve sonrası yiyeceklerinizi planlayın, bol bol su için, taze sebze ve meyve tüketin. Kendinize daha iyi baktıkça hayatınızın nasıl değiştiğini ve hedeflerinize ulaşmanın daha basit olduğunu fark edeceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir