Yeni Hedef : Göbekleri Eritiyoruz!

Göbek eritmek herkesin başlıca sorunlarından biri. Vücutta en zor eriyen bölgelerden biri olan karın bölgesi bir anda yağlanmadığı gibi bir anda da eritmek mümkün değil. Ancak dikkat edilecek bazı noktalar ile kısa sürede göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

gobek-eritme-hareketleri1 . Kaloriyi Azaltın

Gün içinde yediğiniz yiyeceklerin listesini hazırlayın. İçerisinde yağ, şeker, tuz, un olan yiyecekleri mümkün olduğu kadar azaltıp sebze ve meyve ağırlıklı bir program oluşturun. Kalori azaltım yoluna giderken listedeki sağlıklı yiyeceklerden değil, zararlı ve fast food ürünlerden eksiltmeye çalışın. Mümkün olduğunca sade ve sağlıklı bir liste yaparak porsiyon azaltın.

2 . Karın Egzersizleri Yapın

Eğer önceliğiniz karın bölgesindeki yağlardan kurtulmaksa mutlaka bu bölgeyi hedef alan egzersizler yapmalısınız. Egzersiz programınızı vücudunuzun her yerini çalıştıracak hareketlerden oluşturun ama ağırlığı karın bölgenize verin. Bknz : Göbek Eritme Hareketleri

gobek-eritme-hareketleri3 . Stresi Azaltın

Stresiz özellikle göbek bölgesinde yağlanmaya neden olduğunu biliyor muydunuz? Göbek yağının gelişiminde rol oynayarak kilo almanıza ve yağlanmanıza sebep olur. Bu yüzden stres miktarınızı azaltmak için stres yönetimi yollarına başvurmalısınız. Aynı şekilde uyku düzeni de göbek yağlanması üzerinde etkili bir durum. Sağlıksız ve kalitesiz uyku stresi tetiklediği gibi karın bölgesinde yağlanmaya neden olur. Sağlıklı bir uyku düzeni ve stresi azaltarak göbek bölgesi yağlanmalarınızı azaltabilirsiniz.

4 . Su İçin

Özellikle soğuk su içmek metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Metabolizmanız ne kadar hızlıysa kilo vermeniz bir o kadar kolaylaşır. Vücut içilen soğuk suyu ısıtmaya çalışırken enerji harcar, bu da kalori vermenizi sağlar. Ayrıca su sayesinde ödem atar, toksinlerden kurtulursunuz. Yemeklerden önce 2 bardak su ve gün içinde mutlaka en az 2  litre su tüketimine dikkat ederek göbek yağlarınızda kurtulmayı hedefleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir