Yaza Formda Girmenin 8 Etkili Yolu

Kış aylarının hareketsiz ve soğuk günlerini sıcak ve hareketli yaz ayları alıyor. Haliyle kışın alınan fazla kilolara da yaz ayları ile birlikte veda zamanı yaklaştı. Henüz yaz gelmeden, fazla kilolarınızdan kurtulmak için etkili bir beslenme düzenine geçmek isteyenler ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler için bazı önerilerimiz var.

yaza-fit-girmenin-yollari1 . Öğün Sayısını Artır

Porsiyon sayınızı yarıya düşürüp öğün sayınızı iki katına çıkarın. Bu şekilde hem açlık krizlerinizin önüne geçer, hem de metabolizmanızı sürekli hareket halinde tutarsınız.

2 . Su Tüketimini Artırın

Yaz ile birlikte su tüketimi de haliyle artıyor ama bu kez sıcaktan değil kilo vermek için su tüketimini artırın. Su tüketimini artırmak kilo vermenizi de kolaylaştırır. Metabolizmanızı hızlandırır, tokluk sürenizi uzatır.

3 . Doğal Beslenin

Bu süreçte fast food, işlenmiş gıdalar gibi besinlerden mümkün olduğunca uzak durun. Mevsim sebze ve meyvelerinin tadını çıkarın.

4 . Tam Tahıllı Beslenin

Ekmeğinizi, ununuzu tam tahıllı alın, tüketin. Karabuğday, çavdar da tam tahıllı etkisi yaratacaktır. Bu tahıllar hem daha az kaloriye sahiptir, hem de tokluk sürenizi uzatarak daha az yemenize yardımcı olur.

yaza-fit-girmenin-yollari5 . Detoks Uygulayın

Kışın olumsuz etkilerinden, vücudunuzdaki kıştan kalma toksinlerden kurtulmak için vücudunuz için özel detoks uygulayın. Detoks etkili yiyecekler ( Bknz : Detoks etkili yiyecekler ), detoks suları, detoks içecekleri vücudunuzda biriken toksinlerden arınmanıza yardımcı olacaktır.

6 . Egzersize Başlayın

Hem kışın ağır havası hem de soğuklar egzersiz yapmak için yeterli motivasyon sağlamıyor olabilir ama artık ısınan havalar ile birlikte bahaneleri bir kenara bırakarak harekete geçin. Kendinize özel bir spor programı hazırlayın ve günü gününe uyun. Egzersizler doğru bir beslenme programı ile desteklendiğinde kısa sürede faydasını göreceksiniz.

7 . Düzenli Uyuyun 

Düzenli uyku hem sağlıklı bir yaşam hem de sağlıklı kilo vermede kilit noktalardan biri. Uyku sırasında salgıladığınız melatonin hormonu sayesinde, direnciniz artar, depresyondan uzaklaşırsınız. Ayrıca kaliteli bir uykuda vücut dinlenir ve hücreler yenilenir.

8 . Güneşten Faydalanın

Güneş aracılığıyla alınan D vitamini, metabolizma hızını ve vücudunun yağ yakma hızını artırır. Günde yeterli miktarda D vitamini desteği alarak kilo verme sürenizi hızlandırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir