Yaz Öncesi Detoks Önerileri

Vücudumuzda yer alan atıklardan ve toksinlerden vücudumuzu arındırmak için uygulanan en etkili yöntem olan detoks, 7 den 70 ye herkesin en belirgin ihtiyaçları içerisinde yer alıyor. Öyle ki etkili bir detoks programı sayesinde vücudunuzu hem temizleyebilir hem de arındırabilirsiniz.

Sık sık soğuk algınlığına yakalanmak, burun kaşıntısı, uykusuzluk, baş ağrısı, boyun tutulması, ateş, kabızlık, depresyon vb. rahatsızlıklar ile karşılaşıyorsanız, detoks uygulama zamanınızın geldiğini söyleyebiliriz. Solunan havanın yeterince temiz olmaması, tüketilen yiyecek ve içeceklerin organik içeriklerinin bulunmaması, çevre kirliliği vb. sebeplerle vücudunuza giren mikropları, detoks yöntemlerini uygulayarak vücudunuzdan atabilirsiniz.

Detoks Önerileri

Su orucu, meyve suyu diyeti gibi programlar en çok uygulanan detoks programları içerisinde yer alsa da detoks programı uygulamaya başlamadan önce bir uzmandan yardım almanızın en doğru sonucu vereceğini söyleyebiliriz.

Kesinlikle işe yarayabilecek detoks önerilerimiz ise şu şekilde;

  • Sabahları uyanır uyanmaz bir adet limonun suyunu bir bardak ılık suya ekleyerek içebilirsiniz. Böylelikle karaciğerinizi uyandırarak, detoksu ve arındırma sürecini başlatabilirsiniz.

yaz detoksu

  • Kandaki oksijen miktarının artması ve dolaşımın hızlanması için bol bol spor yapabilir, fitness gibi egzersiz programlarına katılabilirsiniz. Sağlıklı yaşamın ilk koşulunun iyi bir beslenmenin yanı sıra düzenli spor olduğunu da unutmamalısınız.
  • Bol bol yeşil yapraklı sebzeler tüketerek, sinir sisteminizi rahatlatabilir, sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzelerde yer alan klorofil bileşeni, detoks sürecinin hızlanmasına yardımcı oluyor.

detoksun faydaları

  • Bol bol lifli sebze ve meyve tüketerek, liflerin vücudunuzdaki mikrobu dışarı atmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu lifler, kan şekerini de dengeleyerek, kolesterolü de düşürüyor.
  • Yeşil çay, zencefil, meyankökü gibi toksin arındırıcı özelliği olan bitkisel çaylar tüketebilirsiniz.
  • İşlenmiş gıdalar yerine katıksız organik gıdalar tüketmeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle işlenmiş gıdalarda yer alan katkı maddelerinin olumsuz etkilerinden de kurtulabilirsiniz.

Detoks önerileri sayesinde, hayat boyu daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz hatta yaşam sürenizi uzatmanız bile mümkün! Bu önerileri en kısa sürede uygulamanızı tavsiye ediyor, uzun ömürler diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir