Yaz Diyetinizi Hızlandıran Zayıflama Önerileri

Yaz ile birlikte başlayan diyet programınızda hızlıca yol alabilmek için küçük ama etkili zayıflama yöntemleri uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istikrarı kaybetmemek.

zayiflama-yontemleri1 . Çorba

Öğünlerinize çorba ile başlayın. Çorbalar hem düşük kalorilidir hem de daha iyi doyum sağlar. Çorba ile başladığınız öğünlerde daha hızlı doyarak diğer yemeklerden daha az tüketir ve daha az kalori alırsınız. Ayrıca sindirimi de destekler. Çorba tüketiminizde tek dikkat etmeniz gereken şey kremalı, çok yağlı, pirinç, makarna, şehriye olan çorbaları ve hazır çorbaları çorba listenizden uzak tutmak.

2 . Fast Food

Sadece yaz aylarına girerken yaptığınız diyetlerde değil tüm hayatınız boyunca fast food ürünlerinden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmalısınız. Hızlı ve sağlıksız kilo almanıza yol açan fast food ürünlerini yaza girerken diyet listenizden uzak tuttuğunuzda, kolayca kilo verdiğinizi fark edeceksiniz.

 

zayiflama-yontemleri3 . Şok Diyetler

Şok diyetlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Şok diyetler kısa sürede hızlı kilo vermenize yarar ama daha sağlıksız kilo verirsiniz ve şok diyeti bitirdiğinizde tekrar ve daha fazla kilo alabilirsiniz. Uzun vadeli ama daha sağlıklı bir beslenme programı tercih edip egzersiz ile desteklediğinizde hem daha kalıcı kilo verir hem de vücudunuzu yaza hazırlamış olursunuz.

4 . Bitki Çayları

Bitki çayları diyetinizi desteklemek için kullanabileceğiniz altın anahtarlardan biri. Özellikle yeşil çay olmak üzere gün içerisinde bitki çayı tüketmeye özen göstermelisiniz. Siyah çay ve kahve tüketimi vücutta su tuttuğundan bitki çayı tüketerek günlük su tüketiminizi destekleyebilirsiniz. Ayrıca bitki çaylarının zayıflatıcı özelliğinden de yararlanmış olursunuz. Yaza girerken yeşil çay, tarçın çayı, maydanoz çayı, zencefil çayı, mate çayı gibi çaylar metabolizmanızı hızlandırdığından bu çayları tercih edebilirsiniz.

5 . Alkol Tüketimi

Eğer yüksek oranda alkol tüketen biriyseniz, en azından yaza giriş döneminde alkol tüketiminizi sınırlayabilirsiniz. Alkol hızlı ve sağlıksız kilo aldıran içeceklerden biri. Alkol tüketimini azaltarak ya da tamamen keserek hem daha sağlıklı bir vücuda kavuşursunuz hem de kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Ayrıca uygulayacağınız zayıflama yöntemleri ;

 • Şeker tüketimini azaltın ya da tamamen durdurun.
 • Öğün sayınızı artırın ama öğün sayınızı artırırken porsiyon sayınızı azaltın. Yani az porsiyon ile çok öğün uygulayarak metabolizmanızı canlı tutmalısınız.
 • Asansör yerine merdivenleri kullanın.
 • Egzersiz yapın.
 • Sadece zayıflamaya değil, sağlıklı olmaya ve sağlıklı yaşamaya odaklanın.
 • Cinsel hayatınızı canlandırın. Kaliteli bir seks hem yemeklerinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olur, hem de çok iyi bir egzersizdir.
 • Yulaf ezmesi tüketin.
 • Yavaş çiğneyin.
 • Sağlıklı yağlar kullanın.
 • Mevsim sebze ve meyvelerini bol bol tüketin.
 • Gün içinde en az 2 litre su tüketin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir