Yaratıcılığı Geliştirmenin 4 Yolu

Yaratıcılık hayatın her anında işe yarayan ve insanın kendisini geliştirmesine izin veren bir durum. Yaratıcı düşüncenin gücü ile birçok işin üstesinden başarı ile gelebilir, hayatınıza çok daha farklı bir vizyon ile bakabilirsiniz. Peki yaratıcılığı geliştirme yöntemleri neler? Yaratıcılık nasıl gelişir?

Yaratıcılığı Geliştirmenin Yolları

1 . Egzersiz

Düzenli egzersiz yapmak yaratıcılığı güçlendirmenin en etkili yollarından biri. Egzersiz ile beyin faaliyetlerini geliştirerek, yaratıcılık gücü yönlendirilebilir. Çünkü egzersiz beyne giden oksijen miktarını artırarak zihinsel faaliyetlerin daha güçlü bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.

2 . Kitap Okuyun

Kitap okumak hem hayal gücünü hem de yaratıcılığı geliştirir, sizi çok farklı dünyalara sokarak kendinizi geliştirmenize yardımcı olur. Sık sık kitap okuyarak yaratıcılık gücünüzü geliştirebilirsiniz.

3 . Gözlem Yapın

Yaratıcılık bir anda gelen bir şey değildir. Gözlem yapmalı, etrafı izlemeli, dikkat kesilmeli, olan bitenin farkında olmalısınız. Bu tip bir farkındalık farklı bakış açıları geliştirmenize yardımcı olarak yaratıcı gücünüzü kullanmanıza yardımcı olur.

4 . Yeşil Rengi Kullanın

Araştırmalar yeşil rengin yaratıcılık üzerinde güçlü etkileri olduğunu ileri sürüyor. Çalışma odanızda, günlük hayatınızda yeşil rengi kullanarak  yeşilin yaratıcılık üzerinde uyarıcı bir etkisini üzerinizde hissedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir