Yağ Yakıcı, Zayıflatan Yağlar

Yağ yakan, zayıflatan yağ mı olurmuş diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bazı yağların, inceltici, yağ yakıcı özelliği bulunuyor. Trans yağlar sağlığınıza ve kilonuza oldukça zararlı iken doğal ve işlenmemiş yağları tüketmek size hem sağlık açısından oldukça fayda sağlayacak hem de kalori yakımınızı kolaylaştıracak.

zayiflatan-yaglar

1 . Avokado Yağı

A, B,C , E ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olan avokado yağı, lifli yapısı sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Kalp damar sağlığını korur, cildi yeniler, İçerdiği omega 3 sayesinde yüksek kolesterol ve tansiyon belirtilerini giderir, metabolizmayı canlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.

2 . Zeytinyağı 

En bilinen ve en sık kullanılan doğal zayıflatan yağlardan biri zeytinyağı. E ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olan zeytinyağı, ayrıca kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum içerir. Sindirim sistemini rahatlatır, bağırsak hareketlerini hızlandırır. Kabızlık, basur gibi sorunları çözer. Kan şekeri seviyesini azaltarak vücutta insülin görevi görür. Kilo vermeyi oldukça kolaylaştırır. Yemek ve salatalarınızda, kahvaltılarınızda kullanabilirsiniz.

 

hindistan-cevizi-yagi-faydalari3 . Hindistan Cevizi Yağı

Trans yağlara göre oldukça faydalı olan yağ yakıcı yağlardan biri de hindistan cevizi yağıdır. Metabolizmayı hızlandırır, sindirim sistemini canlandırır, çabuk çözüldüğü için sindirim sistemini yormaz. Kilo vermeyi kolaylaştırır, vücutta yağ birikmesini önler.

4 . Çörek Otu Yağı

A, B, ve C vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko içeren çörek otu yağı, sindirim sistemini rahatlatır, gaz gidericidir. Kabızlığa iyi gelir, kolesterolü düşürür. Kan şekerini düzenleyerek ani açlık krizlerini engeller.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir