Yağ Yakıcı 6 Yiyecek

Gün içinde tükettiğiniz besinler ile yağ yakmak istemez misiniz? Sadece bilinçli bir beslenme programı ile yağ yakım sürecinizi destekleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken beslenme programınıza yağ yakan yiyeceklerden eklemek olacak. İşte yağ yakıcı besinler.

Yağ Yakıcı Yiyecekler

1 . Kırmızı Biber

Pul biber, kırmızı biber ya da acı toz biber fark etmeksizin yemeklerinizin yanında ya da yemeklerinizin içerisinde kullanacağınız kırmızı biber yağ yakmanıza yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır, damarlarda bulunan yağın temizlenmesine destek verir.

2 . Zeytinyağı

Zeytinyağı en sağlıklı yağ türlerinden biri olduğu gibi aynı zamanda yağ yakmayı destekleyen yağlar arasında yer alır. Zeytinyağı vücuttaki yağın yakılmasını ve vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda kötü kolesterol seviyesinin düşmesini sağlar.

3 . Zencefil

Zencefil birçok sağlıklı faydasının yanı sıra yağ yakmayı kolaylaştıran besinler arasında yer alır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlar, kan akışını artırır, damarların genişlemesine yardımcı olur.

4 . Greyfurt

Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıklardan korunmak için tükettiğimiz greyfurt aslında diyetlerde sıkça kullanılan ve yağ yakımını hızlandıran bir meyvedir. C vitamini açısından zengin olmasının yanı sıra vücuttaki yağın daha hızlı bir şekilde çözülmesini ve vücuttan daha kolay atılmasını sağlar.

5 . Yeşil Çay

Yeşil çayın içerisinde yer alan EGCG adındaki bileşen vücutta yağ yakıcı bir rol oynar. Gün içinde bir ya da iki fincan yeşil çay tüketerek yakılan kalori miktarını artırabilirsiniz.

6 . Keten Tohumu 

Keten tohumu vücudun yağ depolamasını önlediği gibi vücuttaki yağın daha kolay yakılmasını sağlar. Keten tohumunu yoğurt içerisinde, yemeklerinizin ya da salatalarınızın içerisinde tüketebilirsiniz.