Yağ Yakan Buz Gibi Yaz İçecekleri

Birazdan size ileteceğimiz içecekler ile sımcıcak yaz günlerinde hem serinleyeceğinizi hem de kilo vereceğinizi söylesek ne dersiniz? Sayacağımız bu içecekler hem fazlalıklarınızı üzerinizden atacaksınız hem de yaz sıcaklarına karşı ferahlayacaksınız. Evde de hazırlaması çok kolay olan bu içecekler metabolizmanızı da hızlandıracağı için diyet listenize de rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

İşte yağ yakan buz gibi yaz içecekleri;

soğuk suyun faydaları1 . Buzlu Su

İlk sırayı tabii ki de buzlu su alıyor. Buzlu soğuk suyun vücuda faydaları oldukça fazla. Metabolizmayı hızlandırırken günde 8 – 10 bardak buzlu soğuk su ile ekstra 250 – 500 kalori yakabiliyorsunuz. Özellikle egzersiz sonrası buzlu soğuk su içmek vücut ısısını düzenliyor ve enerji veriyor. Buzlu su içmek vücudun sıcaklığı azaltır ve vücut kendini yeniden dengelemek için kalori kullanır. Bu da daha hızlı zayıflamanıza sebep oluyor.

Buzlu suyunuzun içerisine limon dilimi, nane yaprağı, mevsim meyvesi gibi farklı tatlar ekleyerek suyunuzu aromalandırabilirsiniz.

 

 

2 . Naneli Soğuk Çay

Naneli soğuk çay sıcak yaz günlerinde hem ferahlatıcı bir etki yaratacak hem de karın yağlarınızı yakmanıza yardımcı olacak. Gaz giderici ve şişkinlik önleyici etkiye de sahip olan naneli soğuk çay, iştah kapatıcı özelliği sayesinde de kilo vermenize yardımcı olacak.

karpuz suyunun faydaları3. Karpuz Suyu

Karpuzu sevmeyen neredeyse yoktur. Yaz diyetlerinin de başında gelen karpuzun suyunu hazırlayarak serinletici ve zayıflatıcı içecekler elde edebilirsiniz. Oldukça az kalori içermesi diyetinize destek olurken lifli yapısı da uzun süre tok kalmanıza sebep olacak.

4 . Buzlu Kahve

Şekersiz ve yağsız sütle hazırlanmış buzlu kahve metobalizmanızı hızlandırarak yağ yakımını destekleyen içeceklerden bir diğeri. Tokluk hissi yarattığı için açlık krizlerinizde içeceğiniz bir bardak yağsız ve şekersiz buzlu kahve kurtarıcınız olacaktır.

5 . Hindistan Cevizi Suyu

Buz gibi bir hindistan cevizi suyu içerdiği elektrolitler sayesinde metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vermenize yardımcı olacak. Hindistan cevizi hiçbir şekilde yapay tatlandırıcı içermez ve diğer meyve sularına göre daha sağlıklı ve yağların hızla yakılmasına yardımcı olur .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir