Vücudu Temizleyen 6 Besin

Bazı besinler organlarımızı korumak ve vücudumuzu temizlemek için oldukça önemli. Özellikle sindirim sistemi sağlığımız için oldukça önemli olan bu besinlerden düzenli tükettiğinizde vücudunuzun nasıl canlanıp temizlendiğini kısa sürede fark edeceksiniz.

Vücudu Temizleyen Besinler

idrar-sokturucu-yiyecekler1 . Karahindiba

Sofralarımızdaki gereken değeri henüz görmeye karahindiba, iyi bir  idrar söktürücü besinlerden biridir. Vücutta temizleyici görevi gören karahindiba vücut için zararlı toksinlerin karaciğer ve idrar yolunda birikmesini engeller , sindirimi destekler. ayrıca karahindiba kalp sağlığını korur, ödem atmayı kolaylaştırır.

2 . Turp

Turp vücutta detoks etkisi yaratarak aynı karahindiba gibi toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. İdrar söktürücü özelliği bulunan turp, sindirimi destekler, çok güçlü bir antioksidan görevi görür. Turp ayrıca vücuttaki hasar görmüş hücreleri onarır, metabolizmayı güçlendirir.

3 . Pancar

A,C,E ve K vitaminlerini içeren pancar, yüksek antioksidan özelliği olan güçlü bir bitkidir. Detoks etkisi yaratan ve zararlı toksinlerden kurtulmayı sağlayan pancar  sindirim sistemi sağlığı için oldukça faydalıdır.

idrar-sokturucu-yiyecekler4 . Su

Su vücutta detoks etkisi yaratan besinlerin belki de en önemlisi. Böbrek sağlığını koruyan, sindirim ve boşaltım sistemini güçlendiren su, en güçlü detokslardan biridir. Günde mutlaka en az 2 litre su tüketimi yapmanız vücudu temizlemenize yardımcı olacaktır.

5 . Enginar

Çok etkili bir antioksidan olan enginar, sindirim sistemi sağlığı için oldukça önemlidir. Probiyotik özelliği vardır, karaciğeri korur. İdrar söktürücü özelliği ile mesane ve kolon kanserine karşı etkili bir koruyucu olduğu savunulur.

6 . Sarımsak

Neredeyse her türlü hastalığa iyi gelen sarımsak vücudun karaciğer enzimlerini destekler, bağırsak parazitlerini temizler. Anti bakteriyel ve antiviral özellikleri bulunan sarımsak sindirime yardımcı olur, güçlü bir antioksidandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir