Üzüm Çekirdeği ile Yenilen

Uzmanlar tarafından da oldukça önerilen üzüm çekirdeğinin faydaları saymakla bitmez. Size ise bu yazımızda üzüm çekirdeği yağının cilde sağladığı faydalardan bahsedeceğiz.

Cildinizi çok renksiz, sağlıksız görüyorsanız ya da göz altlarınız yorgun, şiş ve mor ise aradığınız şey üzüm çekirdeği olabilir. Tüm cilt tipleri için geçerli olan üzüm çekirdeğinin genellikle yağı veya kremi kullanılmakta. Şarap üretimi sırasında ayrılan çekirdeklerden bir miktar yağ çıkmaktadır. Bu yağ da cildin nem dengesini sağlayacak ve cildi sağlıklı bir hale getirecek hemen hemen her şey mevcuttur. Omega-6, E vitamini, oligomerik proantosiyanidin, linoleik asit bakımından oldukça zengindir. Cilde sağladığı faydalara gelirsek:

 

üzüm çekirdeği yağı faydaları

  • Deri ve göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkları azaltır.
  • Göz altı morluklarını geçirir.
  • Cilt lekelerine iyi gelir.
  • Akne ve sivilcelerin azalmasını sağlar.
  • Cildi sıkılaştırır.
  • Cildinizin rengini eşitler.

Üzüm çekirdeği yağını günlük kullandığınız cilt bakım kreminizin içerisine karıştırarak, yağı cildinize direk olarak temas ettirerek veya aktarlarda bulabileceğiniz üzüm çekirdeği kremini uygulayarak kullanabilirsiniz. Yağını cildinize sürmek isterseniz bir-iki damlası sizin için yeterli olacaktır. Aynı şekilde kremini uygularken çok az bir miktar cildinizi nemlendirmeye yetecektir. İhtiyacınıza göre gün içinde tekrar sürebilirsiniz ancak bol miktarda kullanmaya gerek olmayan bir yoğunluğu mevcuttur.

üzüm çekirdeği yağı faydalarıAktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz üzüm çekirdeği yağı ve kreminin özellikle geçtiği işlemlere dikkat etmenizi ve o şekilde satın almanızı öneririz. Çünkü bazı ürünler kimyasal işlemlerden geçmekte ve bu da cilde olan faydasını oldukça azaltmaktadır.

Düzenli olarak cildinize uyguladığınız üzüm çekirdeği bakımı ile kısa bir zaman dilimi içerisinde yarattığı etkileri hemen fark edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir