Tüm Günü Mahveden 5 Alışkanlık

Zamanın paradan da değerli olduğu çağımızda bir dakikayı bile gereksiz harcamak günü mahvetmenize yol açabilir. Zamanı verimsiz geçirmek bir süre sonra ruh halinizi de olumsuz etkileyerek kendinizi kötü ve yetersiz hissetmenize sebep olur. Gün içinde yaptığınız bazı gereksiz alışkanlıkları ortadan kaldırarak zaman yönetiminizi daha aktif kullanabilirsiniz.

mutlu-olmanin-yollari1 . Yatakta Vakit Geçirmek

Sabahları uyandığınızda yataktan kalkamıyor ve en az 20 dakikanızı yatakta telefon kurcalayarak ya da lap top ile oyalanarak geçiriyorsanız güne şimdiden verimsiz başladınız demektir. Yatak psikolojik olarak uykuyu çağrıştırır. Siz bunu her ne kadar ayılmak için yapıyor olsanız da aslında uykuyu zihninize tekrar davet ediyor oluyorsunuz. Bu yüzden uyandığınız gibi kendinizi yataktan atmalı ve bir daha dönmemelisiniz.

2 . Duş Saati

Gece yatmadan önce alınan ılık bir duş kasları gevşetip sizi rahatlatabilir. Ancak sabah uyandıktan sonra alınan duş ise bir önce kendinize gelmenizi ve güne daha enerjik başlamanızı sağlar.

3 . Su Tüketimi

Gün içinde yeterli miktarda su tüketmemek günü pasif geçirmenize neden olur. Güne iki bardak su içerek başlamak ve devamında da en az 2 litre su tüketmek size gün içinde gereken enerjiyi sağlayacak, daha keyifli ve zinde olacaksınız.

mutlu-olmanin-yollari4 . Egzersiz Zamanı

Bir çok insan spor programını iş çıkış saatine göre ayarlıyor. Ancak egzersizlerinizi sabah saatlerine aldığınızda güne nasıl büyük bir doping etkisi ile başlayacağınızı göreceksiniz. Sabahları spor yapmak endorfin seviyesinin yükselmesine, dokuların oksijen dolmasına sebep olur. Bu da gün boyu kendinizi enerjik ve zinde hissetmenize yol açar.

5 . Güneş Işını

Eğer tüm gün kapalı alanlarda oturuyor ve yeterli ışık almıyorsanız bu da kendinizi kötü ve mutsuz hissetmenize sebep olur. Sık sık molalar verip güneş ışığına maruz kalmak enerji seviyenizi yüksek tutmaya neden olan D vitaminini bünyenize almayı sağlar. Bu sayede kendinizi daha dinç ve keyifli hisseder gün boyu daha verimli olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir