Tüm Günü Enerjik Geçirmenizi Sağlayan 5 Öneri

Yoğun tempo, aşırı stres, toplantılar, biriken işler, trafik, koşuşturmaca derken gün içerisinde enerjinizi tamamen düşüp modunuzu kaybediyorsanız önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

yesil-cayin-faydalari1 . Güne Yeşil Çay ile Başlayın

Yeşil çay ile güne başlamak hem metabozlimanızı canlandırır, hem de sabah mahmurluğunuzu atarak zinde kalmanızı sağlar. İçeriğindeki az miktardaki kafein sizi dinç tutarken, güne zımba gibi sağlıklı başlarsınız.

2 . Stretching Egzersizleri Yapın

Eğer vaktiniz varsa sabah uyandığınızda 10 – 15 dakika kadar stretching esneme egzersizleri yapın. Kan dolaşımınızı hızlandırarak, üzerinizdeki stres ve gerginliği alarak güne daha enerjik başlamanızı sağlayacak.

zayiflama-yontemleri3 . Kahvaltı ve Öğle Yemeğinde Lifli Gıdalar Tüketin

Lifli gıdalar sindirim sisteminizi çalıştırır, hazımsızlık ve şişkinlik hissi yaratmaz. Yemeklerden sonra üzerinize ağırlık çökerek kalan günü bitkin geçirmenize neden olmaz.

4 . Müzik Dinleyin

İşe giderken yolda, modunuzun düştüğünü hissettiğiniz herhangi bir anda sizi canlandıracak, enerjinizi yerine getirecek müzikler dinleyin. Bu gibi durumlar için harekete geçirici bir müzik listesi hazırlayın ve müziğin enerjisinin vücudunuza akmasına izin verin.

5 . Kaliteli Uyuyun

Kötü bir uyku, bir sonraki güne de kötü başlamanıza ve günü enerjisiz, uykusuz geçirmenize sebep olur. Akşam yemeğinden sonra yapacağınız kısa bir yürüyüş ya da yarım saatlik bir egzersiz programı, yatmadan önce içeceğiniz rahatlatıcı bir bitki çayı gece daha sağlıklı ve kaliteli uyumanızı sağlayacaktır, böylece bir sonraki güne uykunuzu almış ve daha enerjik olarak başlayabilirsiniz.

Eğer gün içerisinde zinde kalmak için her yolu denediniz ama hala yorgun ve bitkin hissediyorsanız mutlaka doktorunuza başvurun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir