Tok Kalmanın Yolları Nelerdir?

Gün içerisinde sık sık yemek yemenize, sürekli atıştırmanıza rağmen kısa bir süre sonra yine acıktığınızı hissediyorsanız; yediğiniz yiyecekleri gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Uzun süre tok tutan, açlık hissinizi bastıran yiyecekler, sebze ve meyveler tüketerek; sürekli yemek yeme alışkanlığınızdan kurtulabilir hatta kısa süre içerisinde zayıflamayı bile başarabilirsiniz.

Peki, tok kalmanın yolları nelerdir? Hangi besinler; daha fazla tok tutar?

 

Tok Kalmanın Yolları Nelerdir?

  • Su içmek

Tüm diyet listelerinde yer alan su içmek; sadece sindirimi kolaylaştırmıyor, kişinin kendini tok hissetmesine de yardımcı oluyor. Bu yüzden gün içerisinde bol bol su içerek, açlık hissinizi giderebilirsiniz.

  • Protein içeriği yüksek olan gıdalar

Yağsız et, balık ya da baklagiller… Protein içeriği yüksek olan bu besinlerin diyet listelerinde bulunmasının en önemli nedenlerinden biri de kişiyi tok tutmaları!

Tok Kalmanın Yolları Nelerdir

  • Yeşil çay

Diyet programlarının vazgeçilmezi olan yeşil çay, sadece zayıflatıcı etkisi olan bir içecek değil. Aynı zamanda metobolik hızı arttırma ve tok tutma özelliğine de sahip.

  • Salata

Daha çok akşam sofralarında tüketilen salata, yüksek posa yoğunluğuna da sahip olduğu için uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Akşam yemeklerinize bir kase salata ile başlayarak, kendinizi daha tok hissedebilirsiniz. Güzel bir alternatif olarak da sofralarınızda karnabahar salatasına yer verebilirsiniz.

Tok Kalmanın Yolları Nelerdir

  • Sebze çorbaları

Açlık hissini bastıran, mideyi uzun süre tok tutan kalorisi düşük sebze çorbaları tüketmek; tok kalmanın diğer yollarından biri…

  • Lif oranı yüksek besinler

Tokluk hissi veren lif oranı yüksek besinler listesinde meyveler, tahıllar, çiğ sebzeler ve bakliyatlar bulunuyor.

Tok kalmanın yollarını öğrendiğinize göre en yakın zamanda bu önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir