Temizlik Zamanı : Ev Detoksu Nasıl Yapılır?

Beslenme biçiminde yapılan değişiklikler ile vücudu toksinlerden arındırmayı ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeyi amaçlayan detoksu evinize de uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz?  Örneğin evin havası dışarının havasından genelde daha tozlu ve kirlidir. Evimizde bulunan mobilyalar, dekorasyon ürünleri, halı ve koltuklar sağlık için son derece zararlı kimyasalları üretme potansiyeline sahiptir. Ayrıca gereksiz ve fazla eşyalar, tıpkı vücudumuzdaki toksinler gibi evimizi kirletir, bu da bizim ruh sağlığımız üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Peki ev detoksu nasıl yapılır? Birlikte inceleyelim.

Ev Detoksu Nasıl Yapılır?

1 . Havalandırın

Ev detoksu yapmanın ilk kuralı evi havalandırmak. Havaların ısınması ile birlikte sabah uyandığınız gibi ilk iş olarak evinizi havalandırarak kirli havanın dışarıya çıkıp eve oksijen dolmasını sağlamalısınız. Ayrıca iç mekan bitkileri alarak  havanın doğal yollarla detoksi edilmesine ve temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

2 . Doğal Ürünler Kullanın

Oda spreyi gibi kimyasal ürünler kullanmak yerine mevsimsel, kokulu çiçekler ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca temizlik ürünlerinde de kimyasal ürünler kullanmak yerine sirke ve karbonatı tercih ederek hem solunum yolu enfeksiyonu hastalıkları riskini azaltmış  hem de doğal ürünler ile evinizi arındırmış olabilirsiniz.

3 . Negatif Enerjiyi Temizleyin

Evinizdeki tüm eşyaları hava alacak şekilde yerleştirin. Yani ev havalandırıldığında tüm eşyalar bundan faydalanabilecek şekilde yerleştirilmiş olmalı. Tıkış tıkış, birleşik yerleştirilmiş çok fazla eşya enerjiyi sıkıştırır ve negatif enerji yayar. Bu yüzden fazla eşyalardan kurtulup, tüm eşyalarınıza alan sağlamak onların nefes almasına yardımcı olacağı gibi enerji biriktirmesini önleyecektir.

4 . Ada çayından Faydalanın

Ada çayını yakarak tütsü yakmak evde bulunan negatif enerjiyi alarak pozitife çevirir. Adaçayı titreşimi ve etkileşimi yüksek bir bitkidir, yakıldığı ortamdaki negatif enerjiyi ortadan kaldırır. Sabah evi havalandırdıktan sonra adaçayını hemen yakıp söndürerek ve çıkan dumanın evin tüm odalarına karışmasını sağlayabilir, bu sayede kötü enerjiyi ev ortamından uzaklaştırabilirsiniz.