Tembellik Yok , Günü Değerlendir !

Kış neredeyse bitiyor ve artık canlanan doğa ile birlikte vücutların da canlanma zamanı geliyor. Battaniye altında geçirdiğiniz tatil günlerinizin yerini, hareketli ve daha faydalı geçirmenin sizi hem daha enerjik hem de daha formda tutacağı bir liste ile karşınızdayız.

Haydi kaldırın popoları!

zayiflama-yontemleri1 . Erken Kalkın

Hafta sonunu ya da tatil günlerinizi uyuyarak ya da miskinlik yaparak geçirmeyi bırakın. Sabahları erken uyanmak, kendinizi gün boyu daha enerjik hissetmenizi sağlamakla birlikte, gün içerisinde daha az yemek yemenizi sağlar, depresyon riskini düşürür, hayatınızı düzenlemenizde kolaylık sağlar.

2 . Kazeinden Faydalanın

Bir önceki gece, yatmadan kazein proteini tüketin. Kazein gece boyunca vücudunuzda yavaş yavaş salgılanacak ve kaslarınıza protein akışı sağlanarak güne daha sağlıklı başlamanızı sağlayacak. Kazein proteini ayrıca, tokluk hissinizi artırarak gün içerisinde daha az yemek yemenize yardımcı olarak zayıflamanızı kolaylaştıracak.

zayiflama-yontemleri3 . Stretching Egzersizleri Yapın

Dinlenme gününüzü, vücudunuza bakım günü olarak da düşünebilirsiniz. Kaslarınızı gerip, esneme hareketleri ile günü değerlendirmek kadar harika bir yol olamaz. Stretching egzersizleri sayesinde, eklemlerinizi daha elastik ve dayanıklı yapar, tüm bir haftanın stresini ve gerginliği atar, kalpteki kan akışının düzenlenmesini sağlarsınız.

4 . Bir Gece Önce Alkol Varsa..

Eğer bugün dinlenme günüm diyerek, bir gece önceden alkol tükettiyseniz, ertesi gün antrenmanınızı öğleden sonraya bırakın. Bırakın vücudunuz kendine gelsin.

5 . Yürüyüşe Çıkın

Evet bütün bir hafta oldukça yorucu geçti ama bu vücudunuzu sağlıklı tutmanız için engel değil. Dinlenme gününüzde kendinize özel bir saat yaratın ve en az 1 saat doğa yürüyüşü yapın. Bu sayede hem zihninizi dinlendirir, hem de bedeninizi daha sağlıklı tutarsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir