Tatilde de Detoksa Devam!

Tatile çıkmadan önce kara kara spor ve detoks programının sekteye uğrayacağını düşünenlerdenseniz endişelerinizin boşuna olduğunu söylemeliyiz. Küçük dokunuşlar ile tatilinizi bölmeden detoks programınıza kolayca devam edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey tatilin verdiği tatlı tembellik ile programınızı yarıda bırakmamak.

tatil-detoksu1 . Her Sabah Detoks Suyu

Masmavi bir denize karşı uyandığınızda aklına ilk gelen şeyin detoks suyunuz olduğunu bir köşeye not alın. Sabah uyanır uyanmaz güne sağlıklı bir detoks suyu ile başlayın. Suyunuz klasik limonlu su olmak zorunda değil, gittiğiniz tatil beldesine özel mevsim meyvelerini suyunuza katarak güne hem lezzetli hem de sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz.

2 . Arındırıcı İçecek İçin

Artık hemen her yerde özellikle de tatil bölgelerinde detoks içecekleri sağlayan vitamin barları, butik cafe ya da mekanlar mevcut. Gittiğiniz mekanlarda alkol ya da gazlı içecekler içmek yerine arındırıcı taze meyve suları ya da yeşil yapraklı sebzelerden oluşan lezzetli bir  smoothie tercih edin.

3 . Hareket Edin

Tatile gidip yan gelip yatmadan tabii ki olmaz ama gününüzün tümünü yatarak geçirmek yerine hareket alanınızı artırmayı deneyin. Örneğin tatil boyunca bisiklet kiralayın ve sahile, alışverişe, belde turuna bisiklet ile gidin. Akşamları deniz kenarında yürüyüşe çıkın ya da denize girdiğinizde küçük eğlenceli egzersizler yapın. Bu hareketli tatil yaşamı sayesinde daha fazla ter atarak toksinlerden arınabileceksiniz.

4 . Yediklerinize Dikkat Edin

Kızartmalar, aşırı yağlı, şekerli yiyecekler tatilde her ne kadar cazip gelse de detoks programınızı bozmamak adına bu yiyeceklerden uzak durarak daha sağlıklı beslenmeye çalışın. Gittiğiniz mekanlarda yiyeceklerinizin haşlama ya da buhar yöntemi ile pişirilmesini isteyin.

5 . Deniz Suyunu Kullanın

Eğer gittiğiniz yerde denizin temizliğinden eminseniz her gün suyunuza bir kaç damla deniz suyu damlatarak vücut asit dengenizi koruyabilirsiniz. Ayrıca deniz suyu kan dolaşımını artırır, cilt sağlığını destekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir