Tarçınlı Süt Mü? Alırım Bi Fincan

Sütü sevmeyen ve faydalarını bilmeyen neredeyse kimse yoktur. Başta obeziteye çözüm olan süt metabolizmayı kuvvetlendirirken doğal yollarla yağ yakmaya yardımcı olur. Peki süte tarçın katarsak etkisini nasıl gösterir?

tarçınlı sütün faydalarıTarçınlı Süt Zayıflatır mı?

Uzmanlar özellikle göbek yağlarını eritmek için tarçınlı sütü tavsiye ediyorlar. Tarçınlı süt içerek ayda 4 kilo verilebileceğini savunan uzmanlar, tarçın ile yapılan süt kürünün göbek ve basen bölgesindeki yağları eritirken aynı zamanda uzun süreli tokluk hissi yarattığını söylüyorlar.

Tarçın besin lifi bakımından oldukça zengin olduğu için sindirimi kolaylaştırıyor ve kan şekerini düzenlemeye önemli ölçüde yardımcı oluyor. Böylece kan şekerinde yaşanan dalgalanmalardan dolayı vücudun yağ tutmasını engelleyerek sağlıklı kilo vermeyi destekliyor. Tarçının içerisindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini hızlandırıyor.

Nasıl İçmeli?

tarcinli_sut_ile_gobek_yagi_eritmeTarçınlı süt zayıflatır mı sorusunun cevabını öğrenebilmek için tek yapmanız gereken günde iki kez olmak üzere ( kan şekerlerinin düştüğü ikindi öğünü ve gece yatmadan önce ) birer bardak tarçınlı süt içmek . Bu rutini düzenli olarak devam ettirdiğinizde yağlarınızı eriterek ayda 4 kilo kadar zayıflamanız mümkün.

Tarçınlı sütü soğuk ya da ılık olarak tüketebilirsiniz. İlla şu şekilde tüketmelisiniz diye bir kural bulunmuyor. Toz tarçın ya da çubuk tarçın fark etmiyor, ikisi de aynı etkiyi yaratıyor. Çubuk tarçının tek avantajı tekrar kullanılabilmesi.

Tarçınlı Süt Karışımı Nasıl Yapılır?

● Bir su bardağı yağsız süt
● Yarım çay kaşığı toz tarçın

1 su bardağı yağsız sütün içine toz tarçını ekleyin ve karıştırın. Gün içerisinde toplam 1 çay kaşığı tarçın tüketmeniz önerilir. Daha fazla tarçın tüketimi yan etkilerle sonuçlanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir