Spor Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor yapmaya karar verdiniz ve bir spor salonuna yazılmak istiyorsunuz, ancak daha önce hiç spor salonu tecrübeniz olmadığı için nasıl bir spor salonuna gitmek istediğinizi bilmiyorsunuz. Sadece bir kaç küçük detaya dikkat ederek kendinize uygun bir spor salonu tercih edebilirsiniz.

Spor Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

spor-salonu-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler1 . Konum

Seçeceğiniz spor salonu ile ilgili ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden biri konumu. Eğer evinize ya da iş yerinize uzak konumda bir spor salonuna yazılırsanız bir süre sonra gitmek zor geleceği için spor yapmaktan vazgeçebilir, bıkabilirsiniz. Gideceğiniz mesafe her seferinde gözünüzde büyüyeceği için mümkün olduğunca yakın konumda bir spor salonu tercih etmeye çalışmalısınız. Rahat ulaşım sayesinde strese girmeden dilediğiniz an spor yapabilirsiniz.

2 . Grup Dersleri

Yazılacağınız spor salonunun program çeşitlerini öncesinde incelemek yazıldıktan sonrası için de size avantaj sağlar. Örneğin spor salonunun zumba, pilates, yoga gibi grup derslerinin olup olmadığını, yazıldığınız programlara bu derslerin de dahil olup olmadığını baştan öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu derslerin ekstra ücretlendirmeye girip girmediğini de iyice öğrenin.

spor-salonu-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler3 . Aletler

Spor salonu tercih sebeplerinden biri olan çalışma aletleri spor salonu seçiminde oldukça önemli. Araştırdığınız spo salonunun içerdiği alet sayısı ve çeşitliliğinin yeterli olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Spor yapmaya diye gidip saatlerde alet sırası beklemek ya da aklınızda olan aletlerin eksik olması gibi durumlar ile karşılaşmamak için mutlaka öncesinde yetkililerden bilgi alın ya da salonda ön geziye çıkın.

4 . Hijyen

Hijyen spor salonu seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir diğer husus. Yüzlerce insanın ter döküp duşunu ve aletlerini kullandığı salonun temiz olması beden sağlığınız için oldukça önemli. Başta size temizmiş gibi görünse de yazılmadan önce mutlaka salonun duşlarını, dolaplarını ve tuvaletlerini iyice kontrol edin.

5 . Çalışma Saatleri

Spor salonlarının çalışma saatleri genelde esnek olur ve çalışan insanların iş dünyasına göre düzenlenir. Ancak yine de bazı spor salonları erken kapatabilir ya da geç açabilir. Sabah işe gitmeden önce spor yapmak istiyorsanız ya da akşam iş çıkışı saatlerinde salona gitmek istiyorsanız herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamak adına mutlaka spor salonunuzun çalışma saatleriniz öğrenin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir