Sevgi Enerjisine Odaklanmanın 3 Yolu

Gün geçtikçe yaşanılan çevre ve şartlarının daha olumsuza gitmesi, hayata teknolojinin egemen olması, doğal kaynakların kaybı, ekonomik olumsuzluklar gibi sebeplerden dolayı enerji, huzur ve hem bireyin kendisine hem de çevresine olan sevgiyi yitiriyor. Ama unutulan şey, bunu düzeltebilmek ve içte büyüyen karanlığı yenebilmek için yine sığınılması gereken tek şeyin sevgi olduğu. Sevgiyi dışarıda aramak yerine önce kendi içinizde bulduğunuzda her şeyin ne kadar da farklılaşacağına tanık olacak ve yaşam ile bir bütünlük sağlayacaksınız.  Ayrıca sevgi ile dolup taştığınızda kendi huzurunuzu elde etmek ile kalmayacak çevrenizi de güzelleştirecek ve insanlarla olan bağınızı daha da kuvvetlendireceksiniz.

Peki içinizdeki sevgi enerjisine odaklanmanın yolları nelerdir?

sevgi-enerjisi-gondermek1 . Ho’oponopono Yöntemini Deneyin

Son zamanlara sıkça adını duyduğumuz Ho’oponopono, telaffuzu zor bir kelime olsa da anlam olarak oldukça önemli. Ho’oponopono yönteminin temeli 4 cümleden oluşur;

* Seni seviyorum
* Özür dilerim
* Lütfen beni affet
* Teşekkür ederim
Hayatınızda bir şeyleri değiştirmeye karar verdiğiniz an ilk bakmanız gereken yer içinizdir. Seni seviyorum derken önce kendinizi sevmeyi, özür dilerim derken kendinizden özür dilemeyi, beni affet derken tüm yaptıklarınızdan dolayı kendinizden af dilemeyi ve kendinizle barışmayı, teşekkür ederim derken ise zihninizde olup biten her şeye rağmen kendinizi sevdiğinizi ve teşekkür ettiğinizi iletiyorsunuz. Bunları içten bir şekilde kendinize ilettiğinizde otomatik olarak bu çevrenize ve sevdiklerinize de yansıyor. Bu Antik Hawai öğretisi, içinize odaklanıp bu cümleleri tekrar ettiğinizde,  kendinizi ve etrafınızdakileri iyi yönde değiştireceğinizi iddia ediyor.
İçinizdeki sevgi enerjisine odaklanmak ve ortaya çıkarmak için kendinize sık sık bu cümleleri hatırlatabilirsiniz.
sevgi-enerjisi-gondermek2 . Öze Odaklanın
Aslında her şeyin özünde sevgi bulunur, ama çok az kişi ortaya çıkarabilir. Her seferinde de farklı şekillerde ortaya çıkar. Korkularınızı, kaygı ve endişelerinizi, ön yargılarınızı bir kenara bırakarak özdeki sevgiye odaklanırsanız her şeyi daha kolaylaştırmış olursunuz. Örneğin bir köpek gördüğünüzde korkar ve size saldıracağı düşüncesi ile yaklaşırsanız köpek bunu korku olarak algılayarak gerçekten de size saldırabilir. Maddelere, canlılara tüm evrene sevgi ile yaklaşmaya çalışın karşılığını alacaksınız.
sevgi-enerjisi-gondermek3 . Olumlu Düşünün
Evet herkes bunu söylüyor olabilir, her olayda olumlu düşünmek çok zor olabilir ama gerçekten olumlu düşüncenin hayatımızdaki etkisi yadsınamaz. İçinizdeki güce inanmadığınız sürece mutlu ve başarılı olamazsınız. Önce kendinizdeki güce inanmalı, kendinize güvenmeli, en önemlisi de kendinizi sevmelisiniz. Eğer mutsuz olmayı isterseniz mutsuz olursunuz, ama mutluluğu çağırırsanız ne yaşarsanız yaşayın sonunda mutluluğu bulursunuz. Örneğin sabahları işe gideceğiniz için lanetler okuyarak uyandığınızda muhtemelen gününüz de aynı sıkıntı içerisinde geçecektir, ama uyandığınızda yaşadığınız güne ve sahip olduklarınıza şükrederek kalkar ve  sevgi ve mutluluk dilekleri ile güne başlarsanız yaşadığınız mutluluğu kalıcı kılabilirsiniz. Bunu hayat mottosu haline getirdiğinizde ise içinizdeki sevgi enerjisini en iyi şekilde açığa çıkarabilmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir