Şarkı Modu ‘na Göre İş Motivasyonunu Artır

İşlerin biriktiği, toplantıların sırasını beklediği, stresli bir ofis hayatını keyifli ve neşeli bir hale getirmenin en güzel yolu işlerinizi müzik eşliğinde yapmak. Müzik dinlemeye başladığınız an beyniniz sakinleşmek için sinyaller göndermeye başlayarak kısa sürede kendinizi çok daha hissetmenize yardımcı olur.

Şarkı Modu ‘na Göre İş Motivasyonunu Artır

Eğer çalışma ortamınız gürültülü bir yerse, beyin dışarıdan gelen bu karışık sesler içinden kendince anlamlı olan sesleri ayırt etmeye çalışır. Ancak bunu yaparken de çok fazla enerji harcayarak kendisini yorar. Beynin bu denli enerji harcaması stres hormonu salgılamasına yol açarak dopamin seviyesini düşürür. Bu koşullarda yapmanız gereken işe odaklanmanız imkansız hale gelirken, üretkenliğiniz de azalacaktır. Bu gibi durumlarda müzik imdadınıza koşar. Sakin, sözleri anlamlı, hafif ve keyifli melodili şarkıları tercih ederek dışarıdan gelen o yoğunluğu bloke edebilirsiniz. Eğer iş yerinde kullandığınız bilgisayarınızdan müzik dinlemeniz zor bir eylemse, telefonunuza yükleyeceğiniz harika bir uygulama sayesinde internetsiz müzik dinleme keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Şarkı Modu uygulaması ile evinizde ya da müzik indirme yapabileceğiniz her yerde kolayca istediğiniz şarkıları telefonunuza indirebilir, yolda, okulda ya da işte dilediğiniz yerde enerjinizi yükseltebilirsiniz. Özellikle telefona müzik indirme , size ait çalma listeleri, rastgele ya da sürekli oynat özelliği ve müzik bittikten sonra sıradaki müziğe geçme özelliği sayesinde iş yerinde sizi iyi hissettiren şarkılarınızı dinleyerek işinize çok daha rahat konsantre olabilmeniz mümkün.

Müzik ve İş Performansı

Yapılan araştırmalar bir iş ile uğraşırken müzik dinlemenin iş kalitesini ve performansı net olarak artırdığı yönünde. Müziğin üretkenliği artırma etkisi ve ruhu iyileştirici gücü  odaklanmayı kolaylaştırırken bir yandan da çalışmayı kolaylaştırarak performansı artırıyor. Burada müzik dinlemek motivasyonu yükseltirken aynı zamanda kişinin duygusal ihtiyaçlarını da karşıladığı için bu durum kişilerin fiziksel- ruhsal sağlığına iyi gelerek iş yaşantısını da olumlu etkiliyor. Örneğin kimi doktorların ameliyat sırasında müzik dinlemesinin tüm sebebi, ameliyat esnasında stresi azaltarak odak duyusunu artırmak. Yani kısacası telefonunuza indirdiğiniz ve çalışırken dinlediğiniz iyi müzikler, günlük hayatınızda ve iş yaşamınızda büyük değişimler yaşamanıza, performansınızın artmasına ve ruh halinizin iyileşmesine yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir