Sağlıklı Bir Cilt için Öneriler

2017 yılında sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu yazı sizin için. Size yapacağınız önerileri uygulayarak sağlıklı, canlı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

İşte sağlıklı bir cilt için öneriler;

saglikli-bir-cilt-icin-oneriler

1 . Sigarayı bırakın

Bu madde sadece cildiniz için değil, tüm vücut sağlığınız için oldukça önemli. Cildinize gelirsek, sigara içmek cildinize oksijen gitmesini azaltır, bu da cildinizin hızlı bir şekilde yaşlanmasına sebep olur. Ayrıca sigara vücutta kalojen üretimini azaltarak cildinizin sarkmasına sebep olur. Bu yüzden eğer cildinizi korumak, kırışmasını ve sarkmasını önlemek için sigara tüketiminizi sonlandırın.

2 . Narenciye tüketin

Hazır mevsimi de gelmişken narenciye çeşitlerinin hemen hepsini tüketerek vücudunuza ve cildinize detoks uygulayın.

saglikli-bir-cilt-icin-oneriler

3 . Düzenli uyuyun

Düzenli uyku cildin sağlıklı görünmesi için oldukça önemli. Uyku tüm organları olduğu gibi cildi de dinlendirir, yeniler. Uykunuzu iyi ve kaliteli bir şekilde alırsanız bu cildinize de yansıyacak ve cildiniz daha canlı ve sağlıklı görünecektir.

4 . Bol su için

Günde ortalama 6- 7 bardak su içmek cildin elastikiyetini artırır ve daha hızlı yenilenmesini sağlar. Su kaybı cildin daha hızlı kırışmasına ve kurumasına sebep olur. Bol su içerek cildinizi nemli ve canlı tutun.

5 . Egzersiz yapın

İster sadece yüz egzersizleri olsun , ister tüm vücut için egzersizler düzenli egzersiz yapmak cilt bakımı için oldukça önemlidir. Egzersiz yapmak ka dolaşımını artırır, cildin elastikiyetini artırarak kırışıklık olasılığını düşürür. Özellikle yüzünüze uygulayacağınız egzersiz türlerini yaşlılık belirtilerini yok ederek cildinizin daha genç kalmasını sağlayacaktır. Bknz: Evde Yapabileceğiniz 6 Yüz Yogası Egzersizi

6 . Yatmadan önce cildinizi yıkayıp, temizleyin

Kadınların en sık yaptığı hatalardan biri de gece cildini ve makyajını temizlemeden uyumak. Makyaj ürünleri cilt üzerindeki gözeneklerin kapanmasına sebep olarak, cildin nefes almasını engeller. Bu da akne ve siyah nokta oluşumuna neden olduğu gibi, cildinizi cansız ve sağlıksız yapar.

7 . Seks yapın

Belki bir çoğunuz bu maddeyi bilmiyor ama düzenli seks yapmak cildi güzelleştiren şeylerden biri. Seks yaparken üretilen endorfin cildi olumlu yönde etkileyerek cildin daha taze ve canlı olmasını sağlıyor, cilt güzelliğini artırıyor. Ayrıca lenflerin sirkülasyonunu ve vücuttan toksinlerin atılmasını sağlıyor. Düzenli seks sayesinde cilt daha nemli kalarak, yaşlanma belirtilerini azaltıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir