Sabahları Limonlu Su İçmek İçin 13 Sebep

Diyet yapan ya da sağlıklı yaşam ile ilgilenen kime sorsanız size ilk söyleyeceği şeylerden biri sabahları limonlu su içmek olacaktır. Peki herkesin bu kadar sıkça bahsettiği sabahları limonlu su içmek için ne gibi sebepleriniz var bilmek ister misiniz?

İşte sabahları limonlu su içmek için 13 sebep;

limonlu su içmenin faydaları1 . Sabah içilen limonlu ılık su sindirim sistemini rahatlatır. Ayrıca limon suyu istenmeyen maddelerin ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur, bağırsak hareketlerini tetikler.

2 . Limonlu su harika bir detoks içeceğidir. Sabahları limonlu su içerek farkında olmadan detoks yapmış olursunuz, bu detoks sayesinde karaciğeriniz toksinlerden daha kolay temizlenir, arınır.

3 . Sabah içilen limonlu su bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

4 . Limonlu su kanı sulandırıp oksijeni artırır bu sayede vücuda enerji verir, güne keyifli ve full enerji dolu başlamış olursunuz.

limonlu su içmenin faydaları5 . Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermenizi kolaylaştırır. Ayrıca yağ yakımına da oldukça etkilidir.

6 . Sabahları limonlu su içmek böbrek taşı, safra taşı, pankreas taşı ve kalsiyum birikimlerini eritmenizi sağlar.

7 . Çok iyi bir idrar söktürücüdür. İdrar yollarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.

8 . Limon alkalin besinlerden birisidir, bu da eklemlerinizde biriken ürik asit de dahil olmak üzere vücudunuzun asidik olmasını  engeller. Vücudunuzun asit değerini dengeler..

9 . Sabahları limonlu su içmek cildinizi güzelleştirir. Limonun içerisinde bulunan C vitamini ve suyun birleşimi cildiniz için oldukça faydalıdır.

limonlu-su-içmenin-faydaları10 . Limonlu su beyninizi canlandırır, dikkatinizi toplamanızı sağlar.

11 . Sabahları limonlu su içmek serotonini yükseltir. Güne mutlu ve keyifli başlamanızı sağlar.

12 . Limonlu su kemik erimesini önler.

13 . Her sabah güne limonlu su ile başlamak bedeninizi yeniler, yaşlanmanızı yavaşlatır, sizi gençleştirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir