Sabah Bir Türlü Yataktan Çıkamıyorum Diyenler için 4 Öneri

Sabah telefonunuzun alarmı çaldığında, en az 7 -8 kez erteliyor, o yataktan çıkmak sizin için bir eziyete dönüyorsa sabah uyanamama sorununun tam ortasındasınız demektir. O sıcacık yatağın içinden çıkıp güne başlamak, işe gitmek çok zor olabilir ama küçük tüyolar ile sabahları yataktan kolayca çıkmayı işkence olmaktan çıkarabilirsiniz.

sabah-erken-kalkmanin-yollari1 . Güne Merhaba Deyin

Güne lanet ederek, ne çabuk sabah oldu düşüncesi ile gözlerinizi açarsanız tabii ki de yataktan çıkmak istemezsiniz. Alarmınız çaldığı an ilk iş yataktan kalkın ve odanızın camını ve pencerelerini açın. Ardından yatağınıza girip kendinize 5 dakikalık bir süre verin. Bu sürede dışardaki havayı içinize çekin, güne merhaba deyin ve o günün sizin için güzel geçeceğini düşünün. Toplantılarınızı, yoğun iş programınızı düşünmeyi bir kenara bırakarak bu günün sizin yaşamınız için değerli bir gün olduğunu ve hayatın uyuyara geçirmek için çok kısa olacağını düşünün. Bu olumlama sizin yataktan daha kolay kalmanız için oldukça motive edici olacaktır.

2 . Su İçin

Sabah gözünüzü açar açmaz kahveye sığınmayın. Gece yatmadan önce yatağınızın yanına bir bardak su koyun ve sabah uyandıktan sonra ilk iş bu suyu için. Hatta eğer üşenmezseniz suyunuzun içerisine bir dilim limon ekleyin. sabah-erken-kalkmanin-yollariSabah içtiğiniz su sindiriminizi çalıştıracak, bedeninizi rahatlatacak ve güne başlamak için ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacaktır.


3 . Hayvan Sahiplenin

Sabahları güne keyifli başlamak için en harika yöntem. Sabahları mutsuz bir surat ile yalnız başınıza uyanmak zorunda kalmak yerine, suratınızı yalayarak uyandıran oyun isteyen bir dost ile uyanmak harika bir duygu yaşatacak. Bu sayede hem yataktan keyifli çıkacaksınız, hem de dostunuza vakit ayırmanız gerektiğini bildiğiniz için yatakta daha fazla vakit harcamayacaksınız.

4 . Egzersiz Yapın

Biz yataktan çıkamıyoruz, sabah sabah ne egzersizi demeyin. Kendinizi sadece 3 gün sabah uyandığınızda egzersiz yapmak için zorlayın, gerisi zaten kendiliğinden gelecektir. Güne egzersiz yaparak başlamak hem enerjinizi artıracak, hem keyfinizi yerine getirecek hem de formda kalmanızı sağlayacak. Sabahları sadece 15 dakikanızı ayırarak egzersiz yapmanız güne harika başlamanız için yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir